Notre Dame Katedrali İçin Bitcoin Yardımı Toplanıyor

Dün akşamüzeri henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı Fransa’daki dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali’nin çatısında bir yangın çıkmıştı. Yangın en çok tarihi katedralin kulesini etkiledi. Yaklaşık 850 yıldır ayakta olan katedral bu zamana kadar onlarca savaş atlatmasına rağmen günümüze kadar ayakta kalmayı başarmıştı. Dün akşam meydana gelen yangından sonra Notre Dame Katedrali için Bitcoin yardımı toplanması için harekete geçildi.

Gregory Raymond Ön Ayak Oldu

Ortaya çıkan yangından sonra Notre Dame Katedrali için Bitcoin yardımı fikri Fransız Blockchain gazetecisi Gregory Raymond tarafından başlatıldı. Toplanan yardım sonucunda katedralin yanan bölümlerinin yeniden inşa edilmesine destek olunması amaçlanıyor. “The Bitcoin Club” adındaki Facebook grubu, Raymond tarafından kurulan ve bu desteğin insanlara ulaştığı mecra.

Meydana gelen yangınla ilgili olarak kameraların karşısına geçen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yangınla ilgili olarak yaptığı açıklamada Notre Dame Katedrali’nin restorasyonu için vakit kaybetmeden çalışmaya başlayacaklarını belirtmişti. Çok geçmeden de Gregory Raymond bir açıklama yaparak Macron’a olan desteğini belirtti. Twitter üzerinden takipçilerine bir mesaj atan Raymond, Macron’un katedrali onarmak için harekete geçtiğini ve tüm Bitcoincilere, Bitcoin’in bu tarz yardımlar için ne kadar uygun bir seçenek olduğunun insanlara bu şekilde gösterilebilecekleri mesajını verdi.

Notre Dame Katedrali İçin Bitcoin Yardımı Toplanıyor

Notre Dame Katedrali İçin Bitcoin Yardımı Toplanıyor

Diğer taraftan aylardır devam eden Sarı Yelekliler hareketi yüzünden Macron ve ekibinin böyle bir girişimi destekleyip desteklemeyecekleri merak ediliyor. Zira ekonomik olarak Macron yönetimi Sarı yelekliler ile yaşanan olaylarda oldukça tepki toplamıştı. Bu gelişmeler yaşanırken bir de Sarı Yelek adında bir coin piyasaya sürülmüştü.

İLGİLİ HABER:  Önemli Bir Kripto Para Raporu

Gregory Raymond’ın Twitter üzerinden yaptığı çağrı genel anlamda takipçileri tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Değişik alanlardaki pek çok kripto para kullanıcısı bu destek çağrısı sonrasında bir araya geldi. Şu ana kadar belirlenen blockchain bağış adresine ise 0.02 BTC oranında bir bağış yapıldı.

Bitcoin’in düşüş sebepleri ile ilgili yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın