] }
Bitcoin Haberleri

Nijerya hem Bitcoin merkezi hem de terör riski olabilir mi?

Beyaz Saray geçtiğimiz hafta ABD’ye giren Nijeryalılar için yeni bir göç yasağı ilan etti . Bu, Nijerya’nın önemli bir teknoloji merkezi ve Afrika’nın önde gelen Bitcoin hotspot‘u olma hayallerine soğuk su dökülen bir hareket.

Yasak, binlerce insanın Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmasını engelleyecek. Ancak, devirme etkisi, her yıl ABD’de Nijeryalılar tarafından eve gönderilen milyarlarca dolarlık alıcılar üzerinde çok daha fazla. Yeni kurallar, Afrika kıtasındaki insanların yaklaşık dörtte birini etkileyecek ve muhtemelen Afrika ekonomileri üzerinde ağır bir yük yaratacak ve aynı zamanda Amerika’nın bölgedeki imajını etkileyecektir. Ancak bu bulutun Nijerya’nın Bitcoin meraklıları için gümüş bir astarı olabilir mi?

Nijerya terör riskiyle suçlandı

Yeni yasak, Nijerya’lıların (Eritre, Kırgızistan, Myanmar, Sudan ve Tanzanya vatandaşlarının yanı sıra), tarihsel olarak düşük oranlara sahip ülkelerden başvuranlara daimi ikamet statüsü sunan “yeşil kart çekilişi” kapsamında ABD’ye göç başvurusunda bulunmalarını engelliyor ABD’ye göç.

Beyaz Saray, Nijerya’nın (diğer yasaklı devletlerle birlikte) ABD’nin gerektirdiği katı kimlik yönetimi ve bilgi paylaşım kriterlerine uymadığını iddia ediyor . Ve ABD’ye girmeye çalışabilecek teröristleri barındırma riski taşıyor.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.