New Balance’dan Blockchain Hamlesi !

Cardano CEO’su Charles Hoskinson yaptığı izahlarda New Balance’ın, ürünlerinin belgelenmesine yardımcı olmak için Cardano Blockchain’inin kullanacağını izah etti.

Crypto Briefing’in 28 Eylül tarihli tek verilerine göre Blockchain teknolojisi mühendislik start-up’ı IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Amerika odaklı ayakkabı markası New Balance‘in müşterilerinin ürün yelpazesinin orijinini doğrulamasını sağlamak için Cardano Blockchain’ini kullanacağını izah etti.

Yapılan açıklamalara göre Cardano ve New Balance, bu yeni programı bütün dünya genelinde yaymayı tasarılıyor.
Ancak sahip olunan tasarılara göre bu kaptan süreçte ADA token’ının uygulanması mecburiyeti bulunmuyor.

Bunların yanısıra Hoskinson bu duyuruyu Bulgaristan’ın en devasa ikinci kenti olan Plovdiv’de tertip eden Cardano Zirvesi’nde yaptığı bildirildi.Bu etkinlikte bu arada Cardano’nun ikinci senenin da kutlandığı ifade edildi.

Blockchain Teknolojisi

Çok sayıda şirket esasen Blockchain teknolojisini tedarik zincirlerinde programa ve kullanmaya başladı.
Örneğin yakın vakitte bildirdiği gibi Walmart, Linux Vakfı’nın Hyperledger Fabric ürününü esas alan tek besin izlenebilirliği sistemi meydana getirmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Yükseldikçe Unutulmuş Cüzdanlar Hatırlanıyor

Bunun yanısıra Ağustos ayında sosyal start-up Blockchain platformu VeChain, Şarap İzlenebilirlik Platformu girişiminin tek parçası olarak, satışa sunulan şarapların Blockchain ile şifrelenmiş tek şarap şişesi kılıfı ile satılması için Avustralya şarap yapımcısı Penfolds ile ortaklık kurduğunu izah etti.

Ayrıca İsviçre’de bulunan St.Gallen Üniversitesi nihai senelerde global çapta tek dolandırıcılık ve suç öğeyi durumuna gelen düzmece diplomalarla maç etmek için Blockchain teknolojisini kullanacağını geçen hafta izah etmişti. .

Yorum Yok

Cevap bırakın