Netflix Türkiye’nin, Yayın stratejisi değişiyor

Netflix Türkiye Tvleri gibi olacak

Dünyanın en çok çevrimiçi yayın platformu olan Netflix yayın stratejisini değiştireceğini öngörüyorlar bundan önceki bütün yapımlarından tüm bölümleri tek seferde yayınlıyordu. Ancak bundan sonra bazı yapımlarda bu stratejiden vazgeçeceği düşünülüyor.

Netflix Türkiye'nin, Yayın stratejisi değişiyor

Netflix Türkiye’nin, Yayın stratejisi değişiyor

Bilindiği üzere bir Türk televizyon dizisini izlemek yaklaşık olarak 3 saat sürüyor anlaşılan o ki Netflix’te bu yönteme gidecek platformun kullanıcıları istedikleri zaman Bir oturuşta tek bir sezonu bitirip yada  dilerse bir gün bir bölüm, üç bölüm şeklinde sezon izlenebiliyordu.

Bu bir çok kişi tarafından memnun edici olsa da Netflix bu kararı bizi standarta dönüştürecek diziler televizyonda olduğu üzere haftalık olarak yayınlanmaya başlanabileceğini bildiriliyor.

Şu an için bile Netflix’te bulunan The great british baking Show inceleyecek olursanız yedinci seri isimdi sezonun yayında olduğunu ancak yalnızca bir bölümünün aktif halde olduğunu kendinizde gözlemleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Netflix Hesap Paylaşımı Çok Yakında Engelleniyor başlıklı makalemizde abonelik, netflix ve premium hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok