Netflix Hesap Paylaşımı Çok Yakında Engelleniyor

Netflix arkadaşlar arasında hesap paylaşımı sona erecek. Yatırımcılara yönelik en son raporunda, akış platformu, bu uygulamayı etkili bir şekilde önlemenin yollarını aradığını ve bu da onlara büyük bir eksikliğe neden olduğunu söylüyor.

Netflix Hesap Paylaşımı Çok Yakında Engelleniyor

Netflix Hesap Paylaşımı Çok Yakında Engelleniyor

Netflix bir zamanlar hesap paylaşımına büyük ilgi gösterdi. Parola paylaşımı, organik olarak bir hizmeti büyütmenin bir yolu olarak görülüyordu. Ancak akış pazarındaki artan rekabet, hesap paylaşımının yılda yaklaşık 2 milyar dolar kaybetmesini sağladığını bilerek eksikliğini sınırlamak için adımlar atmaya itiyor.

Netflix, yatırımcılara yaptığı en son üç aylık raporunda, uygulamanın şu anda çok yakından takip edildiğini söylüyor. Şirket, bu yapılanın yasadışı yönünü hatırlıyor ve mümkün olan en kısa sürede sona erdirmenin çalışma yollarını aradıklarını söyledi.

İLGİLİ:  Sadece 2 Dolara iPhone 11 Sahibi Olun

Netflix, hesap paylaşımını arkadaşlar arasında yasaklamak istiyor

Birkaç ay boyu, Netflix kullanım koşulları değişti. Hizmet şifreleri paylaşmaya göz yumuyor gibi görünüyorsa, şimdi “platform üzerinden görünen herhangi bir içerik sadece kişisel, ticari olmayan kullanım için ve evinizin dışındaki insanlarla paylaşılmamalıdır” diyor. Teorik olarak, premium abonelik uzakta bulunan dört kişi aynı hesabı paylaşmak için izin verir.

Bazı platformlar, yalnızca aynı hesabı paylaşmak isteyenlere aracılık etmek için oluşturulmuş ancak aylık faturalarının miktarını da azaltmıştır. Médiamétrie’nin yakın tarihli bir raporu, 10 kişiden 9’unun Netflix hesap paylaşımının kullanıcısı olduğunu ortaya koydu.

İLGİLİ:  23 Yaşındaki Hacker Anthony Francis Faulk Bitcoin ile Şarkıların Telif Haklarını Satın Aldı

15.99 aboneliği, aynı ailenin üyelerinin aynı anda dört ekranda platformun içeriğine erişmesine izin veriyorsa, rapor 2 milyon Fransız insanın hesabını aile çevresi dışında paylaştığını gösteriyor. Netflix‘in bu durumu nasıl aşmayı planladığını henüz bilmiyoruz.

Netflix’in Spotify yöntemi gibi jeolokalize bir kısıtlama yönünde ilerleyeceğine şüphe yok.

Yorum Yok

Cevap bırakın