Neden Litecoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’den Daha Güvenli ?

Litecoinin kurucusu olan Charlie Lee , Litecoin’in “ Scrypt ” madencilik algoritmasındaki hash oranının yaklaşık yüzde 98’ini kontrol ettiğini belirtti. . Bu durum, LTC’nin güvenliği için için çok önemli bir durumdur. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi algoritmalarda ise kontrolün kurucularının elinde olmadığı için bir güvenlik sorunu olduğunu belirttir. Lee’nin bu söylemdeki amacı manipüle edilebilme ihtimalinin var olması ve kontrol mekanizmasındaki hakimiyetin kaybolmasıdır.

12 ağustos tarihinde yapılan açıklamada , Litecoin yaratıcısı Charlie Lee hashdeki hakimiyetin yüzde 98 üzerinde olduğunu açıkladı.

View image on Twitter

View image on Twitter

Madencilik Scrypt’teki karma oran çoğunluğu veya herhangi bir madencilik algoritması , bir şifreleme para birimini çalmak yada manipüle etmek amacıyla düşman madencilik saldırılarına karşı ağın güvenliğini sağlamada önemli bir rol oynamaktadır . Bu unsurdan dolayı lee litecoinin daha güvenli bir kripto para olduğunu  belirtmiştir.

Saldırılara karşı önlem

Oyun teorisi, iyi tasarlanmış şifrelemelerde önemli bir rol oynar. Teknolojik öncüllerinden farklı olarak, kripto katılımcıların dürüst olmasını ve ağların kötü oyunculara karşı belirgin olmasını sağlamak için ekonomik teşviklerden yararlanır. Bu koşullardan dolayı bu ağdaki olumsuz aksiyonlar teknolojinin amacının dışına çıkmasına neden olup, sisteme büyük zararlar verebilir.

Kaynak: cryptoslate

İLGİLİ:  Binance ile Altcoin nasıl satın alınır?

Yorum Yok

Cevap bırakın