Sıkça Sorulan Sorular

Near coin likidite ve güvenlik açısından yatırımcıyı tatmin eden Binance üzerinden satın alınabilecektir.

Near Protocol; herhangi bir uygulamanın web üzerinde kullanılabilir bir hale getirilebilmesi için, oluşturulmuş merkeziyetsiz bir ağdır.

NEAR coin geleceği konusunda analistlerin oldukça umutlu olduğu söylenebilecektir. Near protokol kullanıcılara pek çok işlemin yapılabilme, veri depolama hizmetine düşük ücret ödeme, ağın kaynaklarının nasıl kullanılacağı yönünde oylamalar yapabilme, ağ üzerinde staking yaparak ödül kazanabilme imkanı sunuyo

Altcoin Haberleri

Near Protocol Nedir?

Near Protocol; herhangi bir uygulamanın web üzerinde kullanılabilir bir hale getirilebilmesi için, oluşturulmuş merkeziyetsiz bir ağdır.

Near Protocol; herhangi bir uygulamanın web üzerinde kullanılabilir bir hale getirilebilmesi için, oluşturulmuş merkeziyetsiz bir ağdır. Bu ağ kullanıcılara istikrarlı işlem ücreti ve ölçeklenebilirlik sorunlarının çözümlenebilmesini vaad etmektedir.

Aynı zamanda Nightshade adı verilen Proof-of- Stake mekanizması üzerinde çalışmaktadır. Bu ağ sisteminin her bloğunda yapılan işlemler doğru olarak gerçekleştiriliyor ise belirli sayıdaki kişinin bunu doğrulması gereklidir. Near protokolü programlama konusunda deneyimli ve kapsamlı bir bilgi sahibi olan İllia Polosukhin ve Alex Skidanov adlı kişiler tarafından tasarlanmıştır.

near protocol nedir? 2
near protocol nedir?, near coin nasıl alınır?

Near Coin Nedir?

Near protokolü sonrasında, Near coin nedir sorusuna yanıt verilmelidir. Near Coin; Near Protocol sisteminin yardımcı kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. Near token tarafından oluşturulan bu yardımcı token ile uygulamalar kullanılabilmekte, ağ yönetişimine aktif olarak katılabilmekte ve ağ üzerinde staking yapılarak ödüller kazanılabilmektedir. Ana token olduğu bilinen Near token kullanıcıları ise şu şekilde sınıflandırılabilecektir;

  • Uygulama kullanıcıları: Bu kullanıcılar Near tokeni,Near protocol üzerinde yer alan tüm uygulamalarda kullanıcıların ödeme işlemlerini yapabilmesine imkan sağlamaktadır. Defi protokolleri, oyun uygulamaları ve dijital pazar ödemeleri bunlardan yalnızca bazılarıdır.
  • Delegatörler : Nodelerin ağı çalıştırması halinde, enflastyonist ödüller verilebilecektir. Token sahipleri sahip olduğu token miktarı ne olursa olsun, doğrulama havuzunda ödünç token verebilecektir. Ağ bu şekilde daha güvenilir bir hale gelirken, yatırımcıda bu işlemden ekstra gelir elde edebilecektir.

Bu kullanıcılar dışında kişiler geliştirme ödüllerine katıldığında, Near protokolün inşa edilebileceği bir topluluk yönettiğinde , yönetilen başka bir topluluğun aktif üyesi olarak ve hackathon kazanarak Near coin kazanabileceklerdir. Başkalarını staking etmek için ödünç vermeleri için çeken kullanıcılarda, doğrulayıcı çalıştırarak Near coin kazanabilir. Near hesabı bulunmayan kullanıcılarda arkadaşları token göndermiş ise otomatik olarak Near coin sahibi olabileceklerdir.

NEAR Coin Yorum

NEAR coin yorum içeriklerine bakıldığında fiyat hareketleri ile yükseliş yaşadığı ve belirli bir volatilite kazandığı düşünülüyor. Son günlerde yaşamış olduğu yükseliş sayesinde, Near token yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Özellikle uzun vadede bu platformun ilgi görmesi, Near coin’in de artış göstermesini sağlayacaktır.

NEAR Coin Geleceği

NEAR coin geleceği konusunda analistlerin oldukça umutlu olduğu söylenebilecektir. Near protokol kullanıcılara pek çok işlemin yapılabilme, veri depolama hizmetine düşük ücret ödeme, ağın kaynaklarının nasıl kullanılacağı yönünde oylamalar yapabilme, ağ üzerinde staking yaparak ödül kazanabilme imkanı sunuyor. Near protocol sisteminin getirisinin fazla, giderinin de minimal düzeyde olması gelecekte önünü açan önemli ayrıntılardan biri konumundadır. Tüm bu nedenlerden dolayı gelecekte Near tokenin kullanımının artacağı ve bu altcoinin kripto para ekosistemini olumlu yönde etkileyeceği düşünülmektedir.

NEAR Coin Grafik

NEAR Coin grafik verilerine göre bu token 1.24 dolar seviyesinden işlem görmektedir. BTC karşısındaki değeri ise 0.00005384’tür. Dolaşımda 196.911.019 NEAR coin bulunurken, dip seviyesini Kasım 2020’de 0.5259 dolar ile gördüğü belirtilmelidir. NEAR coin’in en yüksek seviyesini ise 1.69 dolar ile Ekim 2020’de yaşadığını söylemekte yarar var. Şu sıralar önemli bir yükseliş trendinde olduğu görülen bu token, kısa zamanda yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı.

Near Coin Nasıl Alınır?

Near coin likidite ve güvenlik açısından yatırımcıyı tatmin eden Binance üzerinden satın alınabilecektir. Binance üzerinden 13 Ekim 2020 itibariyle listelenmeye başlayan Near protocol coin’in NEAR/BNB, NEAR/BTC, NEAR/BUSD ve NEAR/USDT olmak üzere 4 farklı işlem çifti bulunuyor. NEAR coin satın almak için öncelikle Binance üzerinden kripto para almak ya da TL üzerinden bakiye oluşturmak gereklidir. Daha sonra;

  • Binance sayfasının üst kısmında yer alan Kripto al ve Banka karı/ Kredi kartı seçeneği tercih edilmelidir.
  • Yeni sayfada ne kadar TRY kullanılacağının bilgisi girilip, coin kısmından da USDT seçimi yapılmalıdır.
  • USDT alımı sonrasında Al-sat bölümünden Klasik sekmesine tıklanmalıdır.
  • Arama butonuna NEAR coin yazılarak, NEAR/USDT çifti tercih edilmelidir
  • Buy Near bölümüne gelinerek alınmak istenen miktar girilmelidir.
  • Onaylama işlemi sonrasında NEAR token satın alma işlemi sonlandırılmış olacaktır.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu