Bitcoin (BTC) Haberleri

Nasdaq 100 Kripto Para Birimi İçin CIX100 Endeksi Ekliyor

] }

Amerika Birleşik Devletleri’nin en monopol borsalarından biri olan Nasdaq, cryptoindex analitik platformu tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen yapay zekaya dayanan CIX100 endeksini bünyesine ekledi.

nasdaq 100 kripto para birimi i̇çin cix100 endeksi ekliyor
nasdaq 100 kripto para birimi i̇çin cix100 endeksi ekliyor

Yapay sinir ağları algoritmalarını (Zorax) kullanarak, CIX100 yüzden fazla ana kripto para biriminden gelen verileri gözlemlemenize izin verir ve yapay olarak yükselmiş maliyet ve puanlama ile dijital varlıkları elimine eden ikiyüzden fazla etkeni dikkate alır. Veriler, en büyük dokuz şifreleme para birimi borsasında toplanır. Ayrıca, milyonlarca dolarlık işlemlerin sonuçları ile haberler ve sosyal ağlardan elde edilmiş tüm bilgiler analiz edilir.

Borsalarda en çok rağbet gören ve TOP-200’deki pozisyonlarını en az üç ay hafızasında tutan kripto para birimleri için özel olarak dikkat gösterildi. Aynı zamanda, AI(Artificial intelligence) bu kadar büyük miktarda datayı işlemek için kullanılır. CIX100, 2017’nin Mayıs ayında piyasaya sürüldü ve piyasada hazır bulunan olaylar ve hareketlerin grafik bilgisini analiz edip kullanıcılarına ileten Reuters, Bloomberg ve TradingView’e eklendi.

Yılın başında, Nasdaq , Yeni Zelanda şirketi BTC(Bitcoin) ve ETH(Ethereum) için Brave New Coin endekslerini ekledi ve Mayıs ayında XRP oranının hareketini izlemeye başladı. Bu yılın eylül ayında, Nasdaq, Merkezi Olmayan Finans Endüstrisi için DeFi aracını ekledi; bu, Augur ve MakerDAO döviz kurunun dinamikleri hakkında gerçek zamanlı verilere izin veriyor.

CIX100 (cryptoindex100) Nedir?

 Cryptoindex100 dünya üzerinde bülünan ve en çok kullanılan yüz Kripto Para biriminin yapay zeka ile çözümlemeli görüntüsünü kullanıcılarına anlık olarak sunan bir platformdur. Bu sektörde lider olan dokuz adet borsa ile iletişimi, milyonlarca kullanıcı ve sipariş akışının devamlı takip edilmesini mümkün kılar. Bütün bu işlemler arasında hiçbir karmaşa yaşanmaması için kendi üretimleri olan Zorax isimli algoritmayı kullanan CIX100 bu sayede hiçbir aksaklık yaşamadan kullanıcılarına işlem özgürlüğü tanıyor.

DeFi (Decentralized Finance) Nedir?

DeFi dijital ortam üzerinde bulunan finansal akıllı sözleşmelere, uyulması gereken kurallara ve ethereum üzerine kurulmuş Merkezi Olmayan Finans ifadesinin bir kısaltmasıdır.

Zorax Algoritması Nedir?

CIX100 (Cryptoindex100) için özel olarak üretilmiş ve geliştirilmiş algoritma olan Zorax her geçen gün daha fazla işlem ve sipariş akışını öğreniyor. Piyasa üzerindeki iletiler, duyuru ve meydana gelen hadiseleri çözümlüyor. Her geçen gün işlem ve bilgi haznesi artan Zorax bu özelliği sayesinde Kripto Para piyasasındaki en gelişmiş ve en kapsamlı algoritma olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu