] }
Bitcoin HaberleriEkonomi Haberleri

Müjde : Bakkt, Bitcoin Yatırma ve Çekme İşlemleri Başladı !

Tüm yatırımcıların ve kripto para takipçilerinin büyük bir arzu ile beklediği Bakkt‘ın veri depolama kolu olan Bakkt Warehouse, müşterilerin Bitcoin (BTC) yatırma ve çekme işlemlerini aktif ederek başladığını duyurdu.

İlk Gerçek Teminatlı Bitcoin Hazır!

Bakkt

B @Bakkt

Bugün 23 Eylül’de başlayan Bakkt Bitcoin Günlük ve Aylık Vadeli İşlemlerine hazırlanırken depomuz müşteri bitcoin para yatırma ve çekme işlemlerine başlıyor.

Fiziksel dağıtımın kullanılabilirliği, bitcoin maruziyetini yönetmede daha fazla esneklik sağlar

1.977 kişi bunun hakkında konuşuyor

Bakkt resmi hesabında  atılan bir tweet’e göre, 23 Eylül tarihinde piyasada olması planlanan Bakkt Bitcoin Günlük & Aylık Vadeli İşlem Sözleşmeleri için hazırlanırken yatırımcılar için gerekli  bitcoin depolama hizmeti kullanıma açıldığını duyurdu. Bakkt uzun bir sürecin ardından, birbiri ardına ertelemeler ile gündeme gelse de, sonunda 23 Eylül tarihinde beklentileri karşılamaya başlayacak.

Bloomberg tarafından yapılan  bir habere göre Bakkt başarılı bir şekilde projelerini gerçekleştirebilirse dünyadaki ilk gerçek teminatlı Bitcoin vadelilerini piyasaya sunmuş olacak. Piyasada CME ve CBOE tarafından satışı yapılan Bitcoin vadelilerinin farklı olarak gerçek  teminatlı vadelilerde aktif olarak BTC alım satımı yapılması düşünülmektedir. Bu durum bitcoinin fiyat olarak rekor kırmasının sebebi olabilir.

Yatırım analistleri ve uzmanlara göre hem Bakkt’ın piyasaya çıkması hem de VanEck & SolidX tarafından başvurusu yapılan Bitcoin ETF’sinin onaylanması halinde  bitcoin hiç hesapta olmayacak kadar yükselebileceğini iddia edilmektedir. Bakkt şuan için kesin gibi olsa da, Bitcoin ETF’si cephesinde bir gelişme ve umut verici bir gelişme bulunmamaktadır.

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu