MTL Coin Nedir? Metal Coin Nasıl Alınır?

0

Metal platformu, kullanıcılarına nakit ya da varlıkları kripto paraya çevirme işlemleri gibi tüm girişimlerinde MTL Coin kazanmalarına fırsat sunmaktadır. Platformun uygulaması olan Metal Pay aracılığıyla para aktarma, bozma ya da bunun gibi çeşitli trade işlemlerinde kullanıcılar işlem yaptıkları miktarın %5 kadar bu Coin’i geri kazanmaktadır. Bu kazanım sadece tek yönlü değildir, hem alıcı hem de gönderici bu paydan aynı oranda kazancı almaktadırlar.

Diğer kripto paralarla takas edilip nakite çevrilebilen, likit token gibi davranan bu Coin ile kullanıcılar daha kolay bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

METAL ekibi, BTC, ETH gibi büyük kripto paralar ile ERC 20 tokenlarının saklanabildiği Metal Vault uygulamasını da geliştirmiştir. Bu kasa sistemi gören Metal Vault içinde yer alan MTL Coin’leri kullanıcılar şahsi banka hesapları aracılığıyla satın alabilmektedir.

Platformun en bilinen diğer uygulaması Metal Pay ise kullanıcıların ödeme işlemlerini gerçekleştirebildiği kapsamlı bir sistemden oluşmaktadır. Bu uygulama aracılığıyla kullanıcılar istedikleri kişiye Coin gönderip alabilmektedir.

Metal Pay Avantajları

  • Kullanıcılar bu uygulama ile Coin göndererek ya da tanıdığı kişileri uygulamaya davet ederek ekstradan para kazanma şansına sahiptir. Kişi, arkadaşlarına nakit olarak para aktardığında hem gönderen olarak kendisi hem de alıcı olan arkadaşı MTL Coin kazanmaktadır.
  • Diğer bir avantajı da bu uygulama ile sadece nakit para gönderilmeyip dileyen kullanıcı MTL Coin’ de gönderebilmektedir. Metal Pay içerisinde bulunan Coin’lerin hepsini kullanıcı istediği zaman nakite çevirebilmektedir.
  • Metal Pay aracılığıyla kullanıcılar istedikleri ödemeyi yapabilmekte ve ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Dilerse ev kirasını dahi kullanıcı bu uygulamayla ev sahibine gönderebilmektedir. Bunun gibi kişilerin düzenli olarak yapmış olduğu ödemelerde bu uygulamayı kullanması, kendisine her defasında işlem yaptığı miktarın %5 kadar MTL Coin kazanmasını sağlayacaktır.
  • Bu uygulama kripto piyasasına yeni girmiş olan kişiler için bile oldukça anlaşılır ve kullanımı kolaydır.
  • Metal platformu PoPP (Proof of Processed Payment) ile yaptığı her işlemde kullanıcıyı MTL Token’ları ile ödüllendirmektedir. Mining edilen Coin’ler, kişilere Proof of Work (PoW) protokolü ile dağıtım yapılmamaktadır. Sistem bunun yerine PoPP ile dağıtım sağlamaktadır.
  • Kullanıcı platform üzerinde kimliğini doğruladıktan sonra hesabına itibari para gönderme veya diğer yaptığı tüm dönüştürme işlemlerinde MTL ile ödüllendirilmektedir ve yapmış olduğu işlemlerde herhangi bir ücret ödememektedir.

METAL (MTL) Kurucuları

2016 yılında San Francisco’da Marshall Hayner tarafından geliştirilmiştir ve Hayner bu platformun CEO’su olarak görev yapmaktadır. Ekibin diğer önemli ismi Sid Parihar olup uygulamanın İOS versiyonunu geliştiren ve yöneten isimdir. Günümüzde Metal ekibi içerisinde çok sayıda mühendis ve araştırmacı kişi çalışmaktadır.

METAL Coin Yorum

29.03.2021 tarihinde saat 23.15’ te $6.58 olan Coin’in 24 saatlik hacmi $2,579,186,690’dır. Bu Coin’in arz ve dolaşımına bakıldığında ise toplam 66,588,888 arzının 65,588,845’i dolaşımda olduğu görülmektedir.

MTL Coin Grafik ve MTL Coin Geleceği

 

MTL Coin 29.03.2021 tarihi saat 22.45 itibariyle $5,4’ dan fiyatlanmaktadır. Bugün içerisinde pump yapan Coin son 24 saatte %200 oranında değerlenmiştir. Günlükte RSI 91, haftalıkta RSI 99’ a çıkan Coin’in önümüzdeki saatlerde düzeltme yapması beklenmektedir. Bu noktada alım yapmak oldukça riskli olduğunu söyleyebiliriz. MTL/BTC paritesinde düzeltme sonrasında fiyatının daha da yükselme potansiyeli de bulunmaktadır. Olası bir alt boğada $14’a kadar fiyatlanma ihtimali vardır.

METAL Coin Nereden Alınır?

15 borsada listelenen Coin’ i Binance ya da Huobi Global üzerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Bunun için satın almak istediğiniz borsaya kayıt olmalısınız ve ardından hesabınıza itibari para gönderimi yapmalısınız. Borsa hesabınıza Papara, Advcash ya da banka hesaplarınızdan itibari para aktarımı yapabilirsiniz.

Binance’ dan MTL/ USDT, MTL/BTC ya da MTL/ETH pariteleri üzerinden MTL Coin satın alabilirsiniz. Huobi Global borsasında ise bu Coin’i yalnızca MTL/BTC paritesi üzerinden alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.