Monero Rehberi

Monero nasıl elde edilir sorusu arama motorlarında sıkça aranmaktadır. Monero elde etmek için üç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki, Monero’yu borsa üzerinden satın almaktadır. Öncelikle bir Monero cüzdanı almalısınız. Cüzdana sahip olduktan sonra internet üzerinden Monero satışı yapan pek çok firmadan (borsadan) Monero satın almanız mümkündür. Borsalar üzerinden yapılan satışlarda çok farklı ödeme imkanları sunanları bulunmaktadır.

Monero elde etmenin bir diğer yolu da kişilerden Monero satın almaktır. Bu alım sırasında, borsa fiyatlarından biraz daha farklı fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Kişilerden Monero satın almak için de öncelikle cüzdan edinmelisiniz. Kişiler arası kripto para alışverişine imkan tanıyan pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Bu işlemler sırasında güvenilir ödeme yöntemlerini kullanmanız yararınıza olacaktır.

Monero elde etmenin bir diğer yolu Monero madenciliği yapmaktır. Madencilik yapmak için önce bir cüzdana sahip olmalısınız. Ardından da Monero havuzlarından birine katılmanız avantajınıza olacaktır. Havuza katıldıktan sonra bilgisayarınız tarafından hash gücü oranında sağladığınız katkı kadar blok ödülünden pay almanız mümkündür.

Monero Piyasa Değeri Nedir?

Monero piyasa değeri nedir sorusu merak edilmektedir. Kripto para birimi Monero, piyasa ilk girdiğinde 0.001 dolaylarında bir değerde seyretmiştir. 2018 yılında, Monero’nun değerinin 467 doları görmesi, piyasadaki kullanıcıların dikkatini çekmesine yol açmıştır. Monero, 1.851,47 TL’yi görerek büyük bir rekora ulaşmıştır.

Şu sıralarda Monero 392,84 TL üzerinden işlem görmektedir. Monero, sahip olduğu piyasa değeri ile Market Cap sıralamasında 14.sırada yer almaktadır. Şu an dolaşımdaki Monero sayısı da 17.525.919 olarak görülmektedir. Monero’nun piyasa hacmi 860.272.267 şeklinde kayıtlıdır. Monero’nun son 1 aylık grafiği Coinbase verilerine dayanarak incelendiğinde, 1 aylık süre zarfında Monero’nun artış gösterdiği gözlemlenmektedir.

Monero’da Blok Boyutunun Bir Sınırı Var Mıdır?

Monero’da blok boyutu talebe göre zamanla artabilir ya da azalabilir. Enflasyon gibi durumların ortaya çıkmaması için sınırlı tutulduğu belirli bir büyüme oranı bulunmaktadır. Ancak Monero için belirlenen sert bir blok sınırı bulunmamaktadır. Monero ilk çıktığı dönemlerde blok boyutuna sahip bir yapıda değildi. Ancak bu durum sistemin spam hareketlerine savunmasız kalmasına yol açmıştır. Bu nedenle, zaman içerisinde Monero blok boyutuna sınır getirilmiştir. Bu şekilde, Monero nedir sorusu da yanıtlanmış olmaktadır.

2019 Başında Monero Fiyat Analizi

  • Monero’nun fiyatı güçlü bir düşüş momentumunda ve satış sinyalinde.
  • Monero’nun fiyatı geçtiğimiz hafta 45 $ ‘ın üzerinde seyrediyordu.
  • Direnç seviyeleri: 120 $, 130 $, 140 $
  • Destek seviyeleri: 40 $, 30 $, 20 $

XMR/USD çifti hala düşüş eğilim bölgesinde idi. Geçen hafta, Monero fiyatı 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA’nın altında kaldı ve bu da fiyatın düşebileceğini belirtti. Şifrelerin fiyatı 40 ile 60 dolar arasında değişiyor. Halen, kripto fiyatı 45 $ fiyat seviyesinin üzerinde dalgalanıyor.

Şifrelemenin fiyatı, alıcıların ve satıcıların kararsızlığını geçen hafta 45 $ seviyesinden belirten Doji ve Spinning üstleri gibi küçük gövdeli şamdanlar ile karakterize edilir.

Yükselişli bir mum, 12 günlük EMA’yı test ediyor ve 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA’nın üstüne çıkarsa, kriptosun yükselmesi olasıdır. Ardından direnç seviyesi tekrar test edilebilir. Öte yandan, eğer kripto fiyatına karşı çıkılırsa, Monero’nun fiyatı 40 $ fiyat seviyesinde destek bulacak.

Bu 40 dolarlık fiyat seviyesi kırılmamıştı ve eğer mevcutsa, yatırımcılar yükseliş eğilimi beklentisiyle uzun alımlar başlatmalı. Bu arada, stokastik aşırı satım bölgesinde ancak% 20’nin altında. Bu, Monero’nun fiyatının güçlü bir düşüş momentumunda ve satış sinyalinde olduğunu gösterir.

Monero Uzun Dönem Fiyat Analizi

Monero fiyatı, 50 $ fiyat seviyesini düşürdükten sonra 55 $ ‘ı hedefliyor. Başta, boğaların EMA’ların üzerinde bir fiyat sürdürmesi durumunda, kripto artacaktır. Direnç seviyeleri: 120 $, 130 $, 140 $ Destek seviyeleri: 50 $, 40 $, 30 $

Monero’nun fiyatı yükseliş eğilimi bölgesinde. 8 Şubat’ta, kripto 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA’nın üzerinde işlem görmeye başladı. Bu yükseliş eğilimi bölgesinde. Geçmişe bakıldığında, Monero’nun fiyatı 10 Ocak’tan bu yana düşüş eğilimi bölgesinde idi. Düşüş eğilimi bölgesinde, kripto 46 $ fiyat seviyesinin altında işlem görüyordu.

Bugün kripto yükseliş eğilimi bölgesinde ve 48 $ fiyat seviyesinin üstünde işlem görüyor. 18 Şubat’ta, boğalar 50 $ ‘lık direnç seviyesini kırarak ve 52 $’ a yükselirken kripto yükseliş eğilimindeydi. Başta, kripto yükselmesi muhtemel ancak 55 $ fiyat seviyesinde dirençle karşılaşabilir. Ayrıca, boğaların EMA’ların üzerinde bir fiyat tutması gerekiyor. Diğer taraftan, eğer ayılar EMA’ların altına düşerse, kripto düşüş eğilimi bölgesine düşecektir. Başka bir deyişle, düşüş eğilimi devam ediyor.

Bu arada, Stokastik gösterge aşırı alım bölgesinde ancak % 80 aralığının altında. Bu, kripto fiyatının yükseliş momentumunda ve alım sinyalinde olduğunu gösterir. Kripto’nun fiyatı 12 günlük EMA’nın ve 26 günlük EMA’nın üzerinde ve bu da fiyatın yükseliş eğilimi bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Monero  düşüş eğilimi gösterirken, büyük satışlar meydana gelmektedir.
Dört saatlik bir zaman dilimindeki aşağı yönlü (kafa ve omuzlar) XMR / USD çiftinin 58.00 dolar seviyesine düşebileceğini göstermektedir.

Monero için teknik analizleri  düşüşü göstermekte, XMR / USD çiftinin 88.00 dolar seviyesinin altında işlem görmektedir. Yakın zamanda , 74.50 $ ‘dan 88.00 $’ a çıkan kırılma, kripto para biriminin bir sonraki güçlü yönlü yönünü kesinlikle belirleyecektir.

Bu yıl 23 Haziran’da 120.00 $ seviyesinin üzerine çıktıktan sonra Monero daha sonra düşüş eğilimine girdi. Kripto para birimi ralli fiyatlarında 100.00 $ seviyesine doğru yükseldi. Dört saatlik zaman dilimi şimdi karmaşık bir aşağı yönlü kafa ve omuz şekilli gösteriyor; 58.00 $ seviyesi destek seviyesidir.

Günlük zaman dilimi ayrıca ana trend çizgisi desteğinin 58.00 $ seviyesinde bulunduğunu gösteriyor ve bu da yakında odaklanmaya başlayacak olan bu önemli teknik alanın önemi ortaya çıkmaktadır.

XMR / USD paritesinin 200 günlük hareketli ortalaması şu anda 74.50 $ seviyesinde yer alıyor. Bu durum, boğaların 120.00 $ seviyesinden hızlı bir şekilde düşmesinden bu yana savunmakta olduğu kilit bir teknik alanı belirlemektedir.

Borsalar Gizli Paraları Listeden Çıkarırken BitBay Monero’yu (XMR) Yasakladı

Avrupa merkezli bir kripto para borsası olan BitBay, Monero’yu (XMR) yasakladı. Bu, Monero’nun (XMR) Upbit ve OKEx Kore de dahil olmak üzere dünyadaki diğer borsalardan men edilmesini takip eden bir gelişme oldu.

Monero (XMR), belki de en çok arzu edilen gizli kripto para, çünkü bir işlemin kökeni, hedefi ve miktarını tamamen anonimleştirir. Bu anonimlik özellikleri, isteğe bağlı olarak şeffaf olan Zcash (ZEC) ‘den farklı olarak Monero (XMR) şebekesinde zorunludur. Bu durum BitBay üzerinde yasaklanmasına sebep oldu. Sadece Bitbay üzerinde değil pek çok borsa için şu anda Monero tehlikeli bir kripto para sınıfında değerlendiriliyor.

Monero’nun (XMR) ‘nin anonimlik özellikleri gizliliği korumak isteyen kullanıcılar için iyi olsa da, düzenleyiciler bu anonimliğin tehlikeli olduğunu düşünür. Aynı şekilde, Monero’yu (XMR) sunan borsalar, resmi olarak lisanslanması gereken anti-kara para aklama (AML) protokollerini ihlal eden yasadışı faaliyetleri kolaylaştırma riski taşıyor.

FATF adında uluslararası bir düzenleyici kurul konseyi, 2020 yılına kadar dünya çapındaki kripto para birimi bozdurma işlemlerini yasakladı ve çoğu ülkenin bu kuralı uygulayacağı anlaşılıyor.

Düzenlemelere daha uyumlu olması için isteğe bağlı olarak şeffaf olan Zcash (ZEC) bile OKEx Kore ve Upbit’te yasaklandı ve dünya çapında yasaklarla karşılaşabilir. Tehlike altındaki diğer gizli kripto paralar arasında Dash, Horizen (ZEN), Süper Bitcoin (SBTC), Haven (XHV), Zcoin (XZC), Grin ve Beam bulunuyor.

Söylendiği gibi, Monero’nun (XMR) ve diğer gizli kripto paraların anonim doğası, düzenleyicilerin kullanıcıların bu tür paraların alınabileceği ve satılabileceğini engellemesini neredeyse imkansız kılıyor. Bu nedenle, gizli kripto paraların kendine özgü doğası, düzenleyici ortam ne kadar zor olursa olsun, uzun vadede bir gizlilik anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.