Mitsubishi ve Kintetsu, Japonya için Kripto Para Birimi Başlattı

Mitsubishi Araştırma Enstitüsü (MRI) ve Kintetsu Demiryolu Şirketi, Japonya’daki Mie Bölgesi’nin popüler turizm bölgesinde kullanılmak üzere şifreleme para birimi yayınlayacak.

Mitsubishi ve Kintetsu, Japonya için Kripto Para Birimi Başlattı

Mitsubishi ve Kintetsu, Japonya için Kripto Para Birimi Başlattı

MRI, Kintetsu Shimakaze Coin test kartının blockchain üzerinde çalışacağını ve sadece 11 – 31 Ocak tarihleri arasında kullanılabileceğini iddia ediyor. Deneme Ise-Shima bölgesinde – plajları, deniz ürünleri ve milli parklarıyla bilinen bir yarımadada gerçekleştirilecek. Bölgede sadece 15 işletme, Shima Spain Village, Miyako Resort Shima Bayside Terrace, Kashikojima Espana Cruise ve Makonde Sanat Müzesi dahil ödeme ücretlerini kabul edecek.

Bir Nikkei yayınına göre, Japon demiryolu şirketi nihayetinde şifreli para birimini sürekli olarak serbest bırakmayı umuyor, böylece şirketin müşterileri onu demiryolu güzergahlarında kullanabiliyor.

Fiyatı Japon yenine bağlı bir stabilcoin kullanmak için kullanıcılar Kintetsu Shimakaze Coin uygulamasını indirmelidir. Diğer şeylerin yanı sıra, program katılımcıları arasında belirteç transferleri mümkün olacaktır. Testten sonra stablecoin kullanmak mümkün olmayacak. Jeton basmaktan ve yönetmekten MRI sorumlu olacaktır.

Kintetsu ve MRI 2 Yıldır İş Birliği Yapıyor

Kintetsu ve MRI, iki yıldır yerel kripto para birimleri konusunda işbirliği yapıyorlar. Bu tür ilk deney Harukas Coin Sosyal Deneyi, blok zinciri kullanarak ödeme sistemini test etmek için Eylül ve Ekim 2017’de yapıldı.

Mitsubishi, uzun zamandır blockchain kullanımı üzerinde de çalışıyor. Nisan ayında, Mitsubishi UFJ Finans Grubu (MUFG) bankacılık grubu, bu yıl pratik kullanım için kendi kripto para birimini başlatmayı planladığını açıkladı. Ayrıca, Şubat ayında, MUFG temsilcileri yeni bir blok zinciri bazlı ödeme sistemi oluşturma planları hakkında konuştu. Lansmanının önümüzdeki yıl gerçekleşmesi planlanıyor.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın