Microsoft Ethereum İle Beraber Kripto Para Çıkarıyor

İle Beraber Kripto Para Çıkarıyor

Microsoft ve Ethereum birlikte yeni bir kripto para projesine imza atıyor. Bu gelişme aslında Facebook Libra’nın ardından aynı kategoride olan ikinci bir gelişme peki buralara kadar nasıl gelindi gidişat ne durumda?

Microsoft ve Ethereum ortaklığı yazılımda dünyanın bir numarası olan Microsoft tarafından saklanmıyordu. Microsoft uzun zamandır üretiminin zor fakat denetiminin kolay olacak bir kripto para üzerinde çalışıyordu. Uzun zamandır gündem olan bu proje sonunda hayata geçiyor. Aslında bazı oyunlarda bu projenin hayata geçeceğinin sinyalleri veriliyordu. Oyuncular oyun vasıtasıyla token kazanıyordu. Bu romenlerin ismi ise azure blockchain dönemleri.

Microsoft işi büyüterek ethereum ile ortak bir kripto para piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hatta bu projeyi daha da büyütmeyi planlayan microsoft bu nedenle general electric ile anlaşma imzaladı. Bu sayede general electric te kripto para projesine girmeye aday. Kripto para dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Azure ethereum blockchaininde kullanılan bir token. Ethereum un blockchaini ise kripto tokenler için en çok talep gören blockchain çünkü akıllı sözleşmeleri sayesinde çok büyük imkanlar sunuyor. Ancak ethereumun da zayıf yanları yok değil ethereum un en zayıf noktası ise ölçeklenebilirlik sorunu  bunun sebebi ise network trafiğinin aşırı fazla yoğun olması.

Ethereum un kurucusu Vitalik Buterin ethereum un aşırı derecede yoğunluk yaşamasının sebebinin durmaksızın yapılan başvuruların neden olduğunu açıkladı. Ayrıca yoğunluğun bir diğer sebebi ise sisteme yeni katılan coinler.

Bu derece yoğunluk yaşayan bir ağın böyle ufak tefek sorunlar yaşaması gayet doğal.

Ethereum 2.0 güncellemesi bu sorunların çözülmesi acısından oldukça yerinde ve zamanında bir gelişme oldu. Azure müşterileri artık daha kolay işlem yapabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Merkez Bankasından Kripto Para Hamlesi başlıklı makalemizde kripto para hamlesi ve Merkez Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın