Bitcoin (BTC) Haberleri

Messi ve Ronaldo ‘nun Maaşları Bitcoin Üzerinden Hesaplansaydı…

] }

Sporcuların ve ünlülerin maaşlarına adanmış ve bu maaşları Bitcoin’e dönüştüren yeni bir web sitesi var. Pek çok kişinin en büyük hayranı olan Cristiano Ronaldo da dahil olmak üzere.

Maaşları Bitcoin Olsaydı Ne Olurdu?

Sadece iki ay önce, NFL oyuncuları ve takımları “Bana Bitcoin Öde” adı altında ücretlerini Bitcoin olarak istediklerini belirtmişlerdi. LA Chargers takımından Russell Okung liderliğindeki bu ilginç teklif hiçbir zaman tatmin edici bir sonuca ulaşmadı. Ancak bununla birlikte, hayal gücünü ateşledi. O kadar ki, şimdi sporcuların ve ünlülerin maaşlarını Bitcoin’e dönüştürmeye adanmış bir web sitesi var. Web sitesine düzenli olarak yeni ünlüler ekleniyor ve hayranlar istedikleri kişinin eklenmesini Twitter üzerinden de önerebiliyor.

messi ve ronaldo 'nun ücretleri bitcoin üzerinden hesaplansaydı
messi ve ronaldo ‘nun ücretleri bitcoin üzerinden hesaplansaydı

Futbol, Amerikan Futbolu ve Basketbol

Listede şu anda spor yıldızları hâkim durumda. Bu durum kısmen, şimdiye kadar sporcular dışında fazla ismin aday gösterilmemesiyle de alakalı bir durum. Listelenen ilk üç maaşın tümü futbol dünyasından (ya da eğer böyle bir eğilim varsa futboldan). Juventus oyuncusu Ronaldo ikinci olarak yer alıyor. 109 milyon dolarlık yıllık maaşı (cirolar dahil) şu anda 10.274.5 BTC’ye eşit. Ancak kendisi şu anda bir Bitcoin hayranı değildir.

Bununla birlikte, Barselonalı Lionel Messi en çok kazanan. Eğer tüm kazancını Bitcoin olarak alsaydı, 11.971 BTC olacaktı. Üçüncü ise Brezilyalı, Neymar. Paris St. Germain’de antrenmanları kaçırmaya devam eden futbolcu takımda uzun süre kalmayacak gibi görünüyor. İlk ondaki diğer spor yıldızları Amerikan futbol yıldızı, Seattle Seahawks’lı Russell Wilson (8436 BTC) ve Basketbol efsanesi LeBron James (8389 BTC). Okung ise şu anda 58. sırada yer almakta ve bugünkü fiyatlarla yıllık 1270 BTC kazanmaktadır.

Bu siteye ulaşmak isteyenler https://bitcoinsalaries.com/ adresi üzerinden ulaşıp listelenmiş ünlülerin aldıkları paraların Bitcoin karşılıklarını öğrenebilirler.

Hindistan’da Bitcoin’in yasaklanmadığı hakkındaki habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bitcoinist

Daha Fazla Göster

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu