Mart Ayında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Mart ayında kripto para piyasası 130 milyar dolardan 144 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin’in hakimiyeti altında geçen Mart ayında en çok kazandıran kripto paralar neler bu yazımızda göz atacağız. Şubat ayındaki %14’lük bir artış gösteren kripto para piyasaları Mart ayı içerisinde de yukarı doğru olan hareketini sürdürdü. 130 milyar dolarla Mart ayına giriş yapan piyasa Mart ayının sonunda %11’lik bir artışla 14 milyar dolar arttı ve 144 milyar dolarla Mart ayını kapattı.

Ethereum Mart ayına 137 dolar ile başladı ve yüzde 3 oranında bir artışla 141 dolarda kapattı. Şu anda en büyük ikinci kripto para olan Ethereum XRP ila arasındaki farkı da 2 milyar dolar seviyesine getirdi. Mart ayında en çok kazandıran kripto paralar arasında bir diğeri ise Litecoin. 46 dolardan 60 dolara çıkan Litecoin yüzde 30 oranında bir artış gösterdi. Bitcoin Cash de Mart ayını iyi geçiren kripto paralar arasında. Bitcoin Cash yüzde 26 oranında bir artış gösterdi ve 132 dolardan 167 dolar seviyelerine çıktı.

Mart Ayında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Mart Ayında Kazandıran Kripto Paralar

Binance Coin Uçtu

Mart ayının başından itibaren değer kazanmaya başlayan Binance Coin yüzde 68 oranında inanılmaz bir artış gösterdi. Bu artışın sebebi elbette Binance’in token satış platformu Binance Launchpad ile yaklaşan merkeziyetsiz borsasıydı.

İLGİLİ:  Piyasalardaki Düşüş Tedirginlik Yaratıyor

Stellar, Mart ayında kazandıran kripto paralar arasında bir diğeri. Stellar’ın işlem hacmi Mart ayı sonunda 0.085 dolardan 0.107 dolara yükseldi. Bu yüzde 36’lık bir artış demekti. Cardano ise yüzde 63 oranında bir yükseliş göstererek Tron’u ilk 10 kripto para listesinin dışında gönderdi. Carano için bu sıklıkla görülen bir durum değildi.

Yerli kripto para borsaları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın