Decentraland Coin (MANA) Nedir? Nasıl Çalışır?

0

Decentraland Coin (MANA) Rehberi: Nedir? Nasıl Çalışır?

Decentraland nam-ı diğer MANA Coin, geliştiricilerin ve içerik oluşturucuların, içerik ve uygulamalardan para kazanmasını amaçlayan, sanal gerçeklik projesi olarak karşımıza çıkan bir Blockchain ağıdır. Kullandığı 3D tabanlı teknolojisi ile de kullanıcılarına kusursuz bir deneyim sunmayı hedeflemekte.

Kripto para birimleri bu kadar artmışken ve pek çok platform piyasaya sürülürken, başarılı coinlerin arkasındaki projeleri incelemek oldukça önemli. Biz de bu yazımızda; Mana Coin Nedir? Decentraland Mining Nasıl Yapılır? Mana Nasıl Satın Alınır? Coin fiyatı ve coin yorumlarını sizler için derledik.

MANA Coin Nedir?

Kripto para piyasası ne kadar büyümüşse, aynı oranda yeni projeler ve coin birimleri de artmakta. Fakat bu artışa nazaran pek çok sistem sürdürebilirliği yakalayamıyor. Decentraland projesi ise, 2017 yılının yaz döneminde ICO aracılığı ile sunularak piyasaya girdi. ICO’su çokça başarılıydı çünkü MANA tokenler kısa bir süre içerisinde takipçilerine dağıtıldı.

mana nedir

Projeden bahsetmek gerekirse, geliştiricilerin açıklamalarına göre MANA token ile kullanıcılar, “sanal gerçeklik ekonomisi” üzerinden “LAND” denilen arazi satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Pek çoğumuzun genellikle bilgisayar işlemcilerinde gördüğü “VR” denilen sanal gerçeklik olayını Ethereum Blockchain’i üzerinde kullanmaktalar. Bu platformda kullanıcılar sanal gerçeklik uyumlu uygulamaları keşfederken, diğer kullanıcıların geliştirdiği uygulamalarla da etkileşimde olabilecekler.

Nasıl Çalışır?

decentraland nasıl çalışır

Geçtiğimiz yıl Ripio Credit Network ağı ile Decentraland platformu ortak bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmaya göre, Decentraland takipçileri sahip oldukları tokenleri ile mortgage alabiliyor. Bu işlem için ksıa bir form doldurulmalı, ayrıca sahip olunan mülk değerinin de en az %10 oranında paranın platforma koyulması gerekmekte. Sonrasında merkeziyetsiz bir uygulama lenderlarla başvuruda bulunan kullanıcıları bir araya getiriyor.

MANA Coin, transfer işlemlerinden açık arttırma işlemlerine kadar bütün Decentraland projesine katkı sağlayarak işleyişini sürdürmekte. Şu anda da ERC-20 tabanlı çalışan en iyi tokenler arasında yer alıyor. Tüm bunlara ek olarak alternatif 100 altcoin sıralamasında bulunmakta.

Decentraland Mining Hakkında

decentraland mining

MANA Coin için herhangi bir madenciliğin şu anda yapılmadığı proje geliştiricileri tarafından belirtilmekte. Bunun sebebini ise, coinin Ethereum ağına dayanması ve LAND’in Ethereum akıllı sözleşmelerinde tutuluyor olması mining yapılamayacağının bir göstergesi. Ayrıca ERC-20 tokeni olarak işlem görmesinden dolayı da mining sürecinde MANA kullanılamamakta.

Mana Coin Nasıl Satın Alınır?

MANA Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan MANA Coin Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • Upbit
  • VCC Exchange
  • OKEx
  • Huobi Global
  • Hotbit

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

Decentraland Coin Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 MANA Coin 0,56 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00000777 BTC, Ethereum karşılığı ile 0,00022055 ETH tutarındadır. Coinin seyreden güncel değerini incelemek isterseniz CoinMarketCap adresinden ulaşabilirsiniz.

MANA Coin Yorum/Yorumları

Piyasa sıralamasında 88. Sırada yer alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 1,96 TL, en düşük değerini ise 0,05 TL civarında görmüştür. Şu an için 24 saatlik fiyat değişiminde %3,81 oranında bir değer kaybetmiştir, bu değer 0,02 TL civarındadır.

2017 yılından bu yana çokça fiyat değişimleri yaşayan coin, şu anda 0 – 0,54 dirençleri arasında seyretmekte. Yatırımcıların talepleri doğrultusunda uzun vadede küçük karlar kazandırabilecek bir coin durumunda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.