] }
Coin AnalizNedir?

Maker(MKR) Coin Nedir? ve Maker coin ne iş yarar?

Kripto para biriminde  son 18 ay içinde birçok yeni stabilcoin ortaya çıktı. İlk ve en çok kullanılan stabilcoin Tether  endişeleriyle karşı karşıya kaldıklarından, gelişmeleri kısmen potansiyel bir stabilcoin boşluğunu doldurma ihtiyacından ilham almıştır. Elbette, daha yaygın olarak kullanılacak daha az uçucu jetonlar geliştirmek için kripto para birimi alanında da devam eden bir itici güç vardır. Aşağıda, MakerDAO‘nun kalbindeki yönetişim belirteci olan Maker’a daha yakından bakıyoruz.

MAKER(MKR) NE KADAR ?

Maker(mkr) fiyatı: 626 dolar’dır.

Maker Nedir?

Maker (MKR) jetonu MakerDAO tarafından oluşturuldu ve asıl amacı MakerDAO’nun DAI jetonunun istikrarını desteklemek ve Dai Kredi Sistemi için yönetişimi sağlamaktır. MKR sahipleri sistemin işleyişi ve geleceği hakkında önemli kararlar alırlar.

MakerDAO’nun MKR ve DAI olmak üzere iki tokeni vardır . DAI, daha uçucu kripto para birimlerine ve yeni bir finansal sistem türüne alternatif sağlamak için tasarlanmış bir stabilcoindir. Bu arada MKR, DAI’yi sabit tutmak için kullanılır. Geleneksel istikrarlı paralar, sabit tutmak için bu gerçek dünya varlıklarının değerine bir kripto para birimi sabitlemek için fiat para birimleri veya hatta altın rezervleri kullanır. Ancak bu sorunlu oldu. MakerDAO, fiyat dalgalanmalarına karşı bir ağırlık olarak hareket etmek için MKR jetonunu kullanır.

Biliyor musun?

Bazı istikrarlı paralar, fiat para birimleri ve fiziksel varlıklarla desteklenerek daha düşük uçuculuklarını kazanırlar. Diğer stabilcoinler, gerekli bir değeri korumak için blockchain tabanlı mekanizmalar veya algoritmalar aracılığıyla kontrol edilebilir.

Onu bu kadar özel yapan nedir? 

MKR jetonu ortağının stabilcoin DAI’sını 1 $ ile aynı değerde tutmaya yardımcı olur. MKR, DAI’nın dolar eşdeğeri değerini korumak için DAI fiyat dalgalanmalarına tepki olarak oluşturulabilir ve imha edilebilir. DAI, sahiplerinin ağı yönetmeye yardımcı olmak için kontrol mekanizmasının bir parçası olarak hareket ettiği bir teminat sistemi (esasen sigorta) kullanır.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.