MaidSafe Coin Nedir ve Ne İşe Yarar ?

MaidSafe Coin’in amacı aslında Internet’i baştan aşağıya güvenli bir yapı haline getirmek. David Irvine isminde İskoçya’lı bir mühendisin girişimleri ile başlıyor çalışmalar. Kendi web sayfalarında küçük bir takım olduklarını söyleseler de, dünya genelinden yazılımcıları transfer etmişler. MaidSafe gönüllü bir yapı değil, bir firma. Fakat amaçlarının herkes için güvenlik ve mahremiyet sağlamak olduğunu söylüyorlar.

MaidSafe Coin, isminden de anlaşılacağı gibi üzerine yoğunlaştığı konu güvenlik ve gizlilik. Günümüz dünyasında internet hayatımızın içerisinde bir şekilde var ve günden güne etkisini, yoğunluğunu artırıyor. Peki, insanların korkulu rüyası internetin ve özellikle teknolojinin getirdiği gizliliğin güvenliğin kalkması değil miydi? Bundan dolayı ki MaidSafe aslında çok büyük bir açığı kapatmaya çalışıyor. Bu yüzdendir ki www.coinmarketcap.com verilerine göre son 3 senelik grafiği genellikle çıkışta kalmış.

kaynak:haberico

Bir önceki yazımız olan Ethereum Akıllı Sözleşmesi Nedir ve Ne İşe Yarar ? başlıklı makalemizde Ethereum Akıllı Sözleşmesi Nedir ve Ne İşe Yarar ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın