Lufthansa Çalışanları 2 Günlük Greve Gidiyor

Avrupa’nın en büyük havayolu firmalarından bir tanesi olan Alman Lufthansa çalışanları 48 saatlik bir greve gitme kararı aldı. Geçtiğimiz Ekim ayında da ücretlerden şikayet eden firma çalışanları 5 saatlik kısa bir grev yaparak olası bir büyük grevin de sinyallerini vermişlerdi.

Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) tarfından yapılan açıklamaya göre grev kararının halen devam eden iş anlaşmazlıkları yüzünden alındığı belirtildi. Grev sadece Münih ve Frankfurt havaalanlarında yapılacak ve Çarşamba gece yarısından sonra Türkiye saati ile 02:00‘da başlayacak. Bu saatler arasında bu ik i havaalanında büyük aksamaların meydana gelmesi bekleniyor. Pek çok havayolu firması ise bu havaalanlarında yapılcak olan grevin havaalanının çalışması üzerinde de büyük etkisi olacağı için yolcularını bu duruma karşı uyardı. Bilindiği gibi Münih ve Frankfurt havalanları Avrupa’nın en büyük havaalanları olmalarının dışında Lufthansa Havayolları’nın da ana meydanları konumunda.

Lufthansa, Avrupa merkezli havayolu şirketleri arasında artan rekabetten dolayı kar hedefini 2019 yılı için oldukça düşürmüştü. İlk başta 2.5 milyon dolar ile 3 milyon dolar arasında kar hedefleyen şirket, düzenlemeyle birlikte hedefini 2 milyon dolar ile 2.4 milyon dolar arasına çekmişti.

İLGİLİ:  ECB Başkanı Draghi : İhtiyaç halinde tam desteğe hazırız

Yorum Yok

Cevap bırakın