Livepeer Coin Nedir? Livepeer Coin Yorum ve Grafiği

0

Dünyada kripto paralar ve sistemleri konusunda verdiği kapsamlı hizmetlerle adından söz ettiren ve bu piyasadaki en büyük firmalardan biri olan Garyscale geçtiğimiz günlerde birkaç kripto para hakkında destek vereceğinin açıklamasını yaptı. Bu paralardan bir tanesi de Livepeer idi.

Garyscale’ in yapmış olduğu açıklamanın ardından tüm dikkatlerin üzerine çekildiği bu Coin’ in değeri %200’ den fazla artış gösterdi. İşte LPT hakkında merak edilenleri sizler için cevapladık.

Livepeer Coin Nedir?

Livepeer tek bir kişi tarafından yönetilmeyip topluluk tarafından kararları verilen, bir yere bağlı olmadan çalışarak merkeziyetsiz bir sisteme sahip, DEFi protokolüne uyum sağlayan kripto para sistemidir. Blockchain tabanlı olarak geliştirilen platformun ölçeklenebilirlik özelliği de oldukça fazladır.

Platformun sahip olduğu ağ sistemin ya da kendine ait Token’ ı olmasının yanında büyük bir DEFi projesi olması popülerliğinin daha fazla artmasına etkili olan faktörlerden bir tanesidir.

Doğrudan ETH blok zincir ağı üzerine geliştirilerek ETH tabanlı ve herhangi bir merkeze bağlı olmadan çalışan Livepeer sisteminde kullanıcılar kendilerinin tasarladıkları ve ayarladıkları video gibi medya içeriklerinin yayınlanmasına olanak tanımaktadır.

LPT Nedir?

LPT, platformun yerel Token’ ı olup sistemde çeşitli ürün ve hizmetlerin satın alınmasında ya da stake işlemlerinin yapılıp kullanıcıların kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Bu Coin ile kullanıcılar platform üzerinde daha fazla hakka sahip olmakta ve sistemler arası iletişim etkili şekilde sağlanmaktadır.

Livepeer Avantajları

Livepeer özellikle video içerik üreticileri ve bu tarz medyalar üzerinden gelir elde eden kişilere çok fazla avantajlı bir hizmet sunmaktadır. Sayabileceğimiz başlıca avantajları ise şunlardır;

  • Öncelikle kullanıcılarına yayınlamak istedikleri video içerikleri ya da canlı yayın açma vb. istekleri karşılığında alınacak ücret konusunda onlara oldukça yardımcı olmakta ve çıkabilecek maliyetleri en aza indirmeye çalışmaktadır. Yani platform kullanıcılarına en az maliyetle en iyi kalitede olan altyapı hizmetini sunmaya çalışmaktadır.
  • Livepeer kullanıcıları canlı yayın açma ya da bu tarz içeriklerini internette yayınlamak istediklerinde platformun sunmuş olduğu sistem sayesinde üçüncü taraf kişilere ekstradan ödenmesi gereken ücretleri ortadan kaldırmaktadır.
  • Merkezi olmayan bir platform olduğundan dolayı yine kullanıcı bilgilerine kimse ulaşamamakta ve kişisel bilgi güvenliği en üst seviyede tutulmaya çalışılmaktadır.
  • Kullanıcılarına ağ üzerinde stake edebilme işlemini mümkün kılmaktadır. Stake işlemlerinin yanında kullanıcıların video madenciliği yapabilmesine de olanak tanımaktadır. Bu şekilde de ekstradan kazanç elde edebilen kullanıcılar tüm bu işlemleri ağ üzerinde kolaylık gerçekleştirmektedir.
  • Platformda video mining işlemleri, sistem ağında doğrudan GPU donanımı ile Livepeer Coin kazılmaktadır.

Livepeer Coin Yorum ve Grafik

 

Adından çokça bahsettiren Coin yatırım haberlerinin duyulması ile birlikte 2 hafta boyunca sürekli olarak değeri artmış olup 3 Nisan 2021’ de yaklaşık $ 43 ile en yüksek seviyesine kadar ulaşmıştır.

Bu Coin 12.04.2021 tarihinde grafik değerlendirilmesi yapıldığında Livepeer (LPT) aylık olarak grafikte yüzde 35, iki haftalık grafikte yüzde 17 kazancı olduğu görülmektedir. Fakat Coin 5 Nisan sonrası düzeltmeye girmiş olup son 1 haftada da %21 değer kaybetmiştir. 12 Nisan 2021’ de Saat 22.30 itibariyle $ 31.13 olan Coin’ in 24 saatlik hacmi ise $56,818,363’ dır.

659 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan LPT Coin’ in toplam 22,859,012 arzının 21,164,655’ i dolaşımdadır.

Livepeer Coin Nereden Alınır?

Livepeer Coin, Gate.io, Poloniex, OKEx, Sushiswap, ZB.COM, Hotcoin Global, MXC.COM, 0x Protocol, Coin Ex, Biki, ZBG, Hoo, Hotbit ve dahası olmak üzere toplamda 23 borsa üzerinde listelenmektedir. Bu Coin’ i bu borsaları kullanarak satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Örnek verecek olursak bu Coin’ i OKEx borsası aracılığıyla satın almak isterseniz öncelikle bu borsaya kayıt olmalısınız. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ve borsa hesabınızın aktif olmasının ardından hesabınıza Papara ya da Advcash gibi cüzdanlarınızdan itibari para gönderimi yapmalısınız. OKEx borsasında bu Coin’ i LPT/USDT paritesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.