] }
Litecoin (LTC) Haberleri

Litecoin Yorum: Litecoin Fiyat ve Teknik Analizleri

Litecoin yatırımcılar tarafından ilgi görmeye başlayan kripto paralardan bir tanesi. Grafiklere bakıldığında sürekli bir yükseliş trendinde olmasına karşın şu anda yeterli patlamayı yapabilecek durumda görünmüyor. Çünkü yükseliş oranı oldukça düşük. Ancak Litecoin Mart ayı analizi yaparken firmanın pazarlama alanında attığı adımlara da dikkat çekmeden olmaz. Birkaç ay önce bir boks maçına sponsor olan Litecoin bu yönüyle de insanların ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu sponsorluklardan en sonuncusunda ise Litecoin Koreli şarkıcıların katılacağı bir konsere sponsor oluyor. Konserin sponsoru Litecoin olunca elbette konser biletlerini de Litecoin ile ödemek mümkün hale geliyor.

Lightcoin Mart Ayı Analizi
Litecoin Mart Ayı Analizi

K-Pop ve Litecoin

Yukarıda bahsettiğimiz sponsorluk olayı Litecoin’in üzerine gitmeyi planladığı ve gelecekte de sürdürebilecekleri bir reklam aracı durumuna gelebilir. Bilindiği gibi K-Pop Koreli sanatçıların yaptıkları müziklere verilen bir isim. Ancak bu müzik Kore merkezli olmasına rağmen yavaş yavaş tüm dünyada kabul gören ve dinlenen bir müzik türü olma yolunda ilerliyor. Litecoin’in bu yoldan ilerlemesi ilerleyen zamanlarda kripto para dünyası içindeki yerini çok daha saygın bir konuma taşıyabilir.

Lightcoin Mart Ayı Analizi
Litecoin Mart Ayı Analizi

Aralık 2017’den Beri Yükselişte

Aralık 2017’de en büyük düşüşünü yaşayan Litecoin o tarihten bugüne yeniden yükselişe geçmiş görünüyor. Geçtiğimiz yılın son ayında yine düşük bir yerlerde olsa da bu hareket Litecoin’in benimsediği hareketlerden bir tanesi olmuş diyebiliriz. Her yıl başında yükselişe geçmesine rağmen yılın son çeyreğinde yeniden düşüşe geçen bir trendi sürekli olarak tekrar etmesine karşın 2018’i 2017’den çok daha iyi bir yerde tamamladığı da ortada. Şu anki gidişata bakılacak olursak Litecoin Mart ayı analizi ile elde ettiğimiz sonuç Mart ayının güzel geçeceği yönünde. Yatırım yapmak isteyenler için ise kısa vadede çok fazla kazandırmayacağını söylemek doğru olacaktır. Ancak genel tabloya bakıldığında geçtiğimiz iki yıl içinde değerlendirirsek şu anda en iyi dönemini geçirdiğini söyleyebiliriz.

Litecoin hakkında küçük bir haber eklemek gerekirse Tayland SEC’i yaptığı bir açıklamayla Litecoin ve Bitcoin’in Tayland borsalarında listelenmeyeceğini neden belirtmeden duyurdu. Ancak bu durumun her iki kripto para birimi için bir düşüş beklentisi oluşturması mümkün görünmüyor.

  • Litecoin‘in fiyatı, 48 $ fiyat seviyesinde dirençle karşı karşıya.
  • Ayılar EMA’ların altına düşerse, Litecoin’in fiyatı 34 $ fiyat seviyesine düşecek.

Litecoin, LTCUSD, CryptoCompare çizelgesiTicaret Görünümüne Göre Litecoin Şeması

LTC/USD Orta Vadeli Trend: Değişen

  • Direnç Seviyeleri: 60 $, 65 $, 70 $
  • Destek Seviyeleri: 40 $, 35 $, 30 $

LTC/USD çifti son üç haftada 30 $ fiyat seviyesinden değişen edilmişti. 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA, aralık bağlı hareketini gösteren yatay olarak eğilimlidir. 8 Şubat’ta, boğalar, fiyat 48.90 $ ‘a yükselirken, 47.60 $ fiyat seviyesine geri dönerek boğa hareket sınırını kırdı. 10 Şubat’ta, boğalar 48.10 $ fiyat seviyesinde bir üst seviyeye yükseldiler ancak direndiler.

LTC fiyatının 60 $ fiyat seviyesine ulaşması muhtemel olmakla birlikte, 48 ve 50 $ fiyat seviyelerinde direnç gösterebilir. Bu arada, Stokastik aşırı alım bölgesinde ve kriptoların güçlü bir yükseliş momentumunda ve alım sinyalinde olduğunu gösteren% 80 aralığına yaklaşıyor.

LTC/USD Kısa Vadeli Trend: Değişken

Litecoin, LTCUSD, CryptoCompare çizelgesiTicaret Görünümüne Göre Litecoin Şeması

4 saatlik grafikte, Litecoin‘in fiyatı yükseliş eğiliminde. Dün, yükseliş eğilimi ile boğaların devam edememesi üzerine Litecoin’in fiyatı yatay bir seyir izliyordu. 34 $ ‘ın en düşük seviyesinde, kripto fiyatı bir dizi daha yüksek ve daha yüksek en düşük seviye yapıyordu. Kripto’nun fiyatı 48.90 $ ‘a yükseldi, ancak fiyat 43.65 $ fiyat seviyesine geriledi.

Yükseliş trendi, yükseliş trendi çizgisinin kırılmasından ve trend çizgisinin tersine aşağıdaki mum işaretinin kapanmasından dolayı sonlandırıldı. Kripto’nun fiyat çubukları yatay olarak değişmektedir ve 12 günlük EMA’nın altındadır. 10 Şubat’ta boğalar direnç seviyesini 48 $ olarak test etti ve direndi.

Aşağı yönde ise, eğer ayılar EMA‘ların altına düşerse, Litecoin fiyatı 34 $ fiyat seviyesinde önceki en düşük seviyesine düşecek. Artan yönde, boğaların EMA’ların üzerinde bir fiyat sürdürmesi durumunda kripto fiyatının yükselmesi muhtemel. Bu arada, Stokastik, kriptoların bir yükseliş momentumunda ve alım sinyalinde olduğunu gösteren % 20 aralığının üzerinde.

Litecoin fiyatı son zamanlarda 33.53 $ ‘a kadar yükseldi ve daha sonra düzeltildi. LTC, düşüşlerde desteklenmeye devam ediyor ve 33,00 $ ve 35,00 $ seviyelerinin üzerine geri dönebilir.

Anahtar Konuşma Noktaları

  • Litecoin fiyatı 33.50-34.00 dolarlık direncini kırmak için mücadele etti ve ABD Doları karşısında Kraken’in veri akışını reddetti.
  • Saatlik grafikte 32,10 $ dirençle oluşturulmuş kısa vadeli bir kırılma paterni var.
  • LTC fiyatı 30.00 $ civarında desteklenmeye devam ediyor ve kısa süre sonra 33.00 ve 34.00 $ ‘a yükselebilir.

Litecoin Fiyat Analizi

Son zamanlarda, litecoin fiyatında ABD dolarına karşı 32,00 $ direnç seviyesinin üzerinde bir yükseliş gördük. LTC / USD çifti bile 33.00 $ seviyesini kırdı, ancak 33.50-34.00 $ direnç alanını kırmak için mücadele etti.

Grafiğe bakıldığında , LTC fiyatı 33.53 $ ‘a yükseldi ve ardından aşağı yönlü bir harekete başladı. 32.00 $ desteğini ve son dalganın% 23.6 Fib geri çekiliş seviyesini 27.50 $ ‘dan düşük 33.53 $’ a yükseltti.

Ancak, düşüş 30.00 $ destek ve 100 saatlik basit hareketli ortalama ile korunmuştur. Ayrıca, son dalganın% 50 Fib geri çekilme seviyesi 27.50 $ ‘dan düşük 33.53 $’ a yükseldi.

Başlangıçta, saatlik grafikte 32,10 $ dirençle oluşturulmuş kısa vadeli bir kırılma paterni var. 30,00 dolarlık desteğin altında olumsuz bir mola varsa, fiyat mevcut düşüşü uzatabilir. Bir sonraki ana destek, alıcıların ortaya çıkması muhtemel olan 28.90 dolar.

Öte yandan, üçgenin üzerinde ters bir kırılma olursa, fiyat 33.50 $ ve 34.00 $ direnç seviyelerine doğru yükselebilir. Bununla birlikte, alıcıların 40.00 dolara doğru yukarı yönlü hareket başlatmak için 35.00 $ ‘lık direncini kaldırması gerekiyor.

Genel olarak, litecoin fiyatı şu anda konsolidasyona giriyor ve 33,50 Doların üzerindeki bir sonraki mola için hazırlanıyor gibi görünüyor. LTC 30,00 $ desteğini elinde tutamazsa, büyük olasılıkla yükseliş görünümünü geçersiz kılar ve fiyat 28.50 ve 26.50 $ ‘a yükselebilir.

Son Litecoin Haberleri

Sözde uzmanlara güvenmek, portföyünüz için önemli olabilir. Doğru ve yetkili olsalar da, yatırımcı bir yatırım kararı vermeden önce inisiyatif ve araştırma yapmalıdır.

Önemli bir nokta da, Litecoin’in modası geçmiş olduğunu söyleyen Tushar Jain’den gelen bir analiz. Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’de bir tokat attığında, piyasa kapağının yedinci en büyük jetonu olan Litecoin’in sıfıra düşecek bir kalıntı olduğunu söyledi. Ancak, fiyat hareketine bakıldığında, Litecoin +55 bölgeye geri döndü ve önümüzdeki haftalarda eklenmesi bekleniyor. Arthur Hayes ETH “bok parası yorumu” gibi, diplerde yaygın olanları analiz eder. Çoğu zaman, fiyat, uzman projeksiyonlarını zayıflatmaya eğilimlidir.

Görünüşe göre yatırımcılar LTC’de potansiyel görüyorlar. Gerçek şu ki, Litecoin, SFOX’in kurumsal seviyeye ve yüksek net yatırımcılara yönelmesinin bir parçasıdır. Açıklamadan sonra konuşan Charlie Lee, “iyi bilinen” yatırımcıların değişimi geri aldığını ve bu ilavesinin Litecoin’i yüksek likiditeye ve kurumsal maruziyete maruz bıraktığını söyledi. Aşırı, bu, uçuculuğu arttırdığı için Litecoin derinliği için iyidir. Bundan önce, CoinText kullanıcıların bir cep telefonu numarasına Bitcoin, BCH ve ETH, Litecoin dışında göndermelerine izin veren destek sağladı.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin geçen hafta yüzde beş düşse de, yatırımcılar ve tüccarlar söz konusu olduğunda bir geri dönüş var. Grafikten, fiyatların 2017 kazancından% 80 oranında düştüğü, ancak 50 dolar destek sağladığı aşikar.

Bu canlanmayı 2018 yılının Ağustos ayı başlarında 70 $ ‘ın altında kırdığı için yeniden test olarak yorumlayabilsek de, güvenilir bir destek olarak 50 $’ lık bir güç bu ayıyı ticaret modelini iptal edebilir. Bununla birlikte, Litecoin fiyatlarının son iki ayda 70 $ ‘dan dirençli 20 $’ lık bir sürede konsolide olduğunu fark ettiniz.

Dahası, uzun alt fitiller, momentumdan ayılardan boğalara kayma olasılığını ima eder. Bu nedenle, tüm bunları birleştirerek, bir Litecoin boğa görünümünü koruyoruz . Bu pozisyon, ancak LTC’nin 50 $ ‘ın altına inen 12 Ağustos zararını sona erdiren haftayı teyit eden güçlü ve hızlı kayıplar olduğunda geçersiz olacaktır. Bundan önce, $ 70 ve 110 $ ‘ı hedefleyen 70 $’ lık tetikleme satın alımlarının üzerinde artış bekliyoruz.

Değişen bir pazar ve 50 $ ‘lık güçlü destekler, alıcıların 70 $’ ın üzerindeki Litecoin fiyatlarını sürdürebilmeleri için güçlü bir temel oluşturabilir. Bu şekilde kazançlar, gaganın patlak paternini ve eylül 5’in kayıplarını bozar ve momentumun ayılarından boğalara kaydığını gösterir.

Son iki boğa çubuğu nedeniyle riskli trader’lar 55 $ ‘lık duraklarla spot fiyatlardan yükleyebiliyor ve satın alma ivmesi güçlü ise 70 $’ dan ve 90 $ ‘dan sonra hedef alabiliyor. Ancak, bu, piyasa seviyesindeki katılımın 70 $ ‘lık tetikleyici boğaların üzerindeki fiyatlara dayanmasına bağlı.

  • 17 Ağustos’ta, fiyatı önemli ölçüde artmış ve 60 dolarlık markayı 14 günlük SMA’ya aşağıdan ayırmak için kısa bir süreliğine ihlal etmiştir.
  • Uzun bir süre boyunca üstünde kalan 70 $ ‘lık bir kesinti, kripto para’nın fiyatının en sonunda 80 $’ ı geçeceği anlamına gelebilir.

LTC/USD Uzun Vadeli Eğilim – Değişiyor

Direnç bölgeleri: 100 $, 120 $, 140 $.

Destek bölgeleri: 45 dolar, 30 dolar, 15 dolar.

Litecoin , bu hafta aralıklı olan kripto paralardan biridir. 17 Ağustos’ta, fiyatı önemli ölçüde artmış ve 60 dolarlık markayı 14 günlük SMA’ya aşağıdan ayırmak için kısa bir süreliğine ihlal etmiştir.

Litecoin, LTCUSD, Cryptocompare grafiği

Ertesi gün, 18 Ağustos’ta, kripto para birimi 14 günlük SMA’nın trend çizgisinden kuzeye doğru kırılmadığı için zorlandı. Fiyatı, 14 günlük SMA’nın 60 $ işaretine yakın eğilim çizgisinin etrafında dolaşıyor. 50 günlük SMA, kripto para birimi 70 dolara yaklaştıkça 14 günlük SMA’nın üzerindedir.

Stokastik Osilatörler, 20 menzilini geçtiler, ancak bunların üzerinde konsolide edildi. Bu, tüccarların pozisyon girmeden önce biraz sabırlı olmalarını öneriyoruz. 45 dolarlık destek bölgesi hala ayıların kırılması için kritik bulabileceği bir çizgi gibi görünüyor.

Uzun bir süre boyunca üstünde kalan 70 $ ‘lık bir kesinti, kripto para’nın fiyatının en sonunda 80 $’ ı geçeceği anlamına gelebilir. Yatırımcılar, bunlara katılmak için güçlü yükseliş hareketleri arayabilirler.

Litecoin Fiyat Analizi

Düşüş eğilimi devam ederse, LTC fiyatı muhtemelen 40.10 $ ‘a düşebilir. RSI periyodu 14, fiyatın menzile bağlı bölgede olduğunu gösteren seviye 41’dir.

Litecoin, LTCUSD, CryptoCompare tablosu

LTC/USD Orta Vadeli Eğilim: Ayı

Direnç Seviyeleri: 63 $, 64 $, 65 $

Destek Seviyeleri: 60 $, 59 $, 58 $

Geçtiğimiz hafta, LTC fiyatı düşük 55.80 $ ‘a düşüş eğilimi gösterdi. Bugün, kripto para birimi menzile bağlı bir hareket halindedir. Genel eğilim aşağı yönlü ve trend devam ederse, LTC fiyatı muhtemelen 40.10 $ ‘a düşebilir.

Yatırımcılar, kripto paraların şırı satım koşuluna ulaştığı için satın alma kurulumlarına dikkat etmelidir. Bununla birlikte, MACD hattı ve sinyal hattı, bir satış sinyalini gösteren sıfır çizgisinin altındadır. Ayrıca, Litecoin’in fiyatı 12 günlük EMA’nın altında ve düşüş eğiliminin devam ettiğini gösteren 26 günlük EMA’nın altında.

LTC/USD Kısa Vadeli Eğilim: Boğa

Litecoin, LTCUSD, CryptoCompare tablosu

4 saatlik grafikte, LTC fiyatı yükseliş eğilimindedir. Grafik, ayıların fiyatı 55.80 $ seviyesine indirdiğini ve kripto paranın $ 59.23 seviyesine yükseldiğini gösteriyor. Bu arada, Göreceli Güç Endeksi 14 periyodu, fiyatın menzile bağlı bölgede olduğunu gösteren seviye 41’dir.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu