Litecoin Yılın En Yüksek Değerine Ulaştı

Bugün, Litecoin’in 2018 Mayıs’tan bu yana görmediği kadar yüksek bir fiyata çıktı. Charlie Lee konu ile ilgili Twitter hesabından bir değerlendirme yaptı. Sadece iki ay önce yarı değerindeyken Litecoin’in kendisi için nasıl hala kar getiren bir kripto para olduğunu istatistiklerle paylaştı. Bugün Litecoin, 22 Mayıs 2018’ten bu yana görmediği bir fiyat olan 129.51 Dolar’a ulaştı. Bu durum aynı zamanda yılın en yüksek değerine ulaşması anlamına geliyor.

Litecoin Öne Çıkıyor

Litecoin’in bu yükselişi pek çok kişi için piyasanın genel yükseliş hali içinde olan bir yükselme olarak gösteriliyor. Ancak Litecoin bu genel yükselişten farklı bir çizgide seyretmekte. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee Litecoin madenciliğinin nasıl karlı olabileceğine dair bazı istatistik bilgiler paylaştı. Lee’nin paylaştığı verilere göre bugün madenciler düşük bir elektrik maliyeti ile günlük 2.65 dolar kar elde edebilirler. Üstelik bu kar blockchain yarı kalmasından sonra da aynı şekilde devam edecek.

Lee’nin attığı Twitter mesajı şu şekilde:

İşte madenciliğin ne kadar karlı olduğu ile ilgili bazı istatistikler. Yarıdan sonra, madenciler hala 10 ¢ altındaki elektrikle kârlılar. Birçoğu sadece 5 cent ödüyor ve bu nedenle yarıda kalmayacak şekilde LTC madenciliğini sürdürmeli.

Bazıları ise bir firmware güncellemesiyle birlikte birçok madencinin Lee’nin hesapladığından daha iyi kar elde edilebileceğini belirtiyor. Tüm bu işaretler, Bitcoin’in altın rengine karşı Litecoin’in gümüş renkli kripto parasına da ilginin azalmaması yönünde. Litecoin hızını koruyabilir mi yoksa yakında büyük bir düşüş mü göreceğiz? İnsanların Litecoin konusunda bu kadar umutlu olmasının arkasında pek de boşa çıkmayacak düşünceler var gibi görünüyor. Şu an için Bitcoin’in popülaritesine ulaşması oldukça zor ama en azından Bitcoin’e göre iyi bir alternatif olma durumunda.

Kripto Para Piyasasının zirve yapması ile ilgili olarak hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Benfica Kulübü Online Mağazasında Bitcoin ve Ethereum Kabul Etmeye Başladı başlıklı makalemizde Benfica kripto para, Benfica kripto para ile ödeme alıyor ve Benfica Kulübü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın