Litecoin Yarılanması 24 Saat Uzakta

için artık 24 saatten daha az bir süre kaldı. Bu nedenle madencilik ödülleri yakında blok başına yaklaşık 25 ila 12,5 LTC düşecek. Bu, bugünün fiyatlarında yaklaşık 2.295 $ ile 1.147 $ arasında bir değer farkı yaratmakta.

Litecoin yarılanması deflasyon niteliğinde olayın doğal bir parçası ve Litecoin yavaş yavaş toplam 84.000.000 LTC arzına doğru ilerlerken piyasaya daha az para basmaktadır. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee kısa süre önce yarılanmanın madencilik ve Litecoin üzerindeki etkisini anlattı.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin yarılanması

“Yarılanma her zaman sistem için bir tür şoktur. Madencilik ödülleri yarı yarıya azaldığında, bazı madenciler karlı olmayacak ve makinelerini durduracaklar. Büyük bir yüzde bunu yaparsa, bloklar bir süreliğine yavaşlar. Litecoin için muhtemelen yedi gün blok işlemleri yavaşlayacak ve bundan sonra zorluk yeniden ayarlanacak ve her şey yoluna girecek.

Fiyat açısından bakıldığında, anlaşıldığı gibi fiyatlar yarıya düşecek. Herkes başlangıçtan beri bunu biliyor. Ama mesele insanların fiyatların yükselmesini beklemesi. Bu yüzden birçok insan satın alıyor. Çünkü fiyatın yükselmesini bekliyor ve bu kendi kendine yeten bir kehanet. Bu yüzden, satın aldıkları için fiyat gerçekten artıyor.”

Yarılanmada madenci katılımı azaltılabilse de, bu belirdin bir şey değil. Litecoin’in 2015’deki yarıya inmesinden sonra, Litecoin madencileri LTC’den vazgeçmediler. Para biriminin karma faaliyeti etkinlik sırasında %15 düştü ancak iki hafta sonra tekrar geri yükseldi.

CoinGecko yaklaşmakta olan yarılanmayı takip etmek isteyen herkes için bir geri sayım saatini çalıştırıyor. Bu aslında insanlar için olayın ne kadar önemli olduğunun da bir göstergesi. 24 saat sonra neler olacağını herkes görecek. Bazılarının mutlu olması kadar pek çok insan da kısa süre de olsa mutsuzluk yaşayabilir.

Kaynak: Dailyhodl

Bir önceki yazımız olan Mike Novogratz : Bitcoin Bir Daha Asla 5.000 Doların Altına Düşmeyecek başlıklı makalemizde Michael Novogratz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın