Litecoin Yarılama Yaklaşırken %19 Oranında Sıçrama Yaptı

Bitcoin’in altın, kendisi ise gümüş olarak görülen bir kripto para birimi olan Litecoin’in fiyatı, önümüzdeki 24 saatlik dönemde yaklaşmakta olan yarılanma olayının körüklediği bir iyileşme gösteriyor CryptoCompare verilerine göre Litecoin şu anda 93,8 dolardan işlem görüyor. Bu, son 24 saat içinde %19’luk bir artışla 78 dolardan bu fiyata yükselmesi demek. Son 30 gün içinde, kripto para güçlü bir düzeltme nedeniyle yaklaşık %29 azalmıştı.

Litecoin Yarılama Yaklaşırken %19 Oranında Sıçrama Yaptı

Litecoin Yarılama Yaklaşırken %19 Oranında Sıçrama Yaptı

Yılın başından bu zamana kadar, LTC 2019 yılı boyunca 30 dolara yaklaşırken genel anlamda %210 oranında arttı. 2018 ayı piyasasında gördüğü 22 dolardan daha düşük seviyedeydi. Bu durum, çoğu kripto para biriminin fiyatını %80’den fazla bir oranda düşürdü.

Kripto para biriminin piyasa hacmi, Haziran ayı sonunda 130 dolara yakın işlem görürken 8 milyar dolardan, 5,6 milyar dolara düştü. Çoğu kripto para birimi son 24 saat içinde yükselirken, LTC yaklaşmakta olan yarılama etkinliği sayesinde pazarı geride bırakıyor.

Yarılanma 6 Ağustos’ta

Etkinliğin 6 Ağustos’ta gerçekleşmesi bekleniyor ve Litecoin blok zincirindeki blok ödüllerinde blok başına 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşüyor. Litecoin‘de yarıya düşme olayı her 840.000 blokta bir gerçekleşmekte. Bazı analistlere göre, kullanıcılara kriptokratik para arzının sınırlı olduğunu hatırlatacak ve sırayla LTC’nin değerine daha fazla değer katacak. Ayrıca talep arttıkça daha fazla birikecek.

Litecoin’in fiyat performansının arkasında olabilecek bir diğer faktör ise, Litecoin Vakfı’nın LTC’nin 50/50 çekilişiyle “resmi kripto para birimi” haline geldiğini gösteren Amerikan futbol takımı Miami Dolphins ile imzaladığı yakın tarihli bir ortaklık. Aralık ayında, Vakıf, Litecoin logosunu bir unvan maçında sergilemek için önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonu olan Ultimate Fighting Championship (UFC) ile ortak oldu. Kripto para biriminin bu ortaklıklardan almış olabileceği tanıtım, dalgalanmaya katkıda bulunmuş olabilir.

Bitcoin’in yılın en büyük ikinci düşüş hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cryptoglobe

Bir önceki yazımız olan Trump Bitcoin'i Yasaklamayı Deneyecek mi? başlıklı makalemizde 1 Bitcoin kaç dolar, Alex Krüger ve trump bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın