] }
Litecoin (LTC) Haberleri

Litecoin (LTC) Nedir, Litecoin Nasıl Satın Alınır?

Litecoin (LTC) Nedir

Litecoin(nedir) piyasadaki en eski eski kripto paralardan biridir. Diğer kripto para birimleri gibi, blockchain teknolojisine dayanan küresel, dijital bir ödeme yöntemidir. Kripto para birimi 2011 yılında Charlie Lee tarafından kuruldu. Eski Google mühendisi, Bitcoin’den daha hafif ve bu nedenle günlük kullanım için daha uygun bir kripto para birimi oluşturmak istiyordu.

Eşler arası kripto para birimi, Bitcoin çekirdek istemcisinin bir dalıdır ve bu nedenle Bitcoin ile birçok benzerliği vardır. Ancak, platform farklı blockchain kullanıyor. Bu, daha hızlı bir işlem veya iletim hızı sağlar. Kripto para oluşturma ve aktarma yazılımı açık kaynaklıdır. Platform da tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip.

Piyasaya çıktığından beri, kripto para birimi istikrarlı bir büyüme yaşadı. Piyasa değeri 4,8 milyar ABD Doları ve cari fiyatı 78,37 ABD Doları ile piyasa değeri açısından 6’ncı sırada yer almaktadır. Piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri olarak kabul edilir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, performansı ile değil, aynı zamanda Bitcoin’e fonksiyonel yakınlığı ile de açıklanabilir.

Litecoin Nasıl Alınır?

Popüler bir kripto para birimi olması sebebiyle Litecoin satın almak son derece kolaydır. Hemen hemen tüm kalbur üstü kripto para borsalarında satışı yapılmaktadır. Yerli borsalarda da işlem gördüğü için Türk Bankalarında kolaylıkla Türk Lirası havale yaparak yerli borsalar üzerinden de satın almak mümkündür. Satın alındıktan sonra her kritpto para birimi gibi borsalar arası transfer yapılabilir.

Litecoin’in Fiyatı Ne Kadar?

Litecoin, Bitcoin’e her yönüyle benzerlik göstermekte. Bu benzerliklerden bir tanesi de değeri. Değer olarak 1 Litecoin 377 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Bu yüksek sayılabilecek değer tüccarların da ilgisini çekmekte ve altcoin önemli bir işlem hacmine sahip olmaktadır.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu