Litecoin (LTC) Nedir, Litecoin Nasıl Satın Alınır?

Litecoin (LTC) Nedir

Litecoin(nedir) piyasadaki en eski eski kripto paralardan biridir. Diğer kripto para birimleri gibi, blockchain teknolojisine dayanan küresel, dijital bir ödeme yöntemidir. Kripto para birimi 2011 yılında Charlie Lee tarafından kuruldu. Eski Google mühendisi, Bitcoin’den daha hafif ve bu nedenle günlük kullanım için daha uygun bir kripto para birimi oluşturmak istiyordu.

Eşler arası kripto para birimi, Bitcoin çekirdek istemcisinin bir dalıdır ve bu nedenle Bitcoin ile birçok benzerliği vardır. Ancak, platform farklı blockchain kullanıyor. Bu, daha hızlı bir işlem veya iletim hızı sağlar. Kripto para oluşturma ve aktarma yazılımı açık kaynaklıdır. Platform da tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip.

Piyasaya çıktığından beri, kripto para birimi istikrarlı bir büyüme yaşadı. Piyasa değeri 4,8 milyar ABD Doları ve cari fiyatı 78,37 ABD Doları ile piyasa değeri açısından 6’ncı sırada yer almaktadır. Piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri olarak kabul edilir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, performansı ile değil, aynı zamanda Bitcoin’e fonksiyonel yakınlığı ile de açıklanabilir.

İLGİLİ HABER:  Litecoin, En İyi 10 Kripto Paradan Daha İyi Performans Gösteriyor

Litecoin Nasıl Alınır?

Popüler bir kripto para birimi olması sebebiyle Litecoin satın almak son derece kolaydır. Hemen hemen tüm kalbur üstü kripto para borsalarında satışı yapılmaktadır. Yerli borsalarda da işlem gördüğü için Türk Bankalarında kolaylıkla Türk Lirası havale yaparak yerli borsalar üzerinden de satın almak mümkündür. Satın alındıktan sonra her kritpto para birimi gibi borsalar arası transfer yapılabilir.

Litecoin’in Fiyatı Ne Kadar?

Litecoin, Bitcoin’e her yönüyle benzerlik göstermekte. Bu benzerliklerden bir tanesi de değeri. Değer olarak 1 Litecoin 377 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Bu yüksek sayılabilecek değer tüccarların da ilgisini çekmekte ve altcoin önemli bir işlem hacmine sahip olmaktadır.

1- https://kointimes.net/mark-yusko-bitcoin-ne-zaman-satilir/

2- https://kointimes.net/bitcoinin-dususe-gecmesinin-3-sebebi/

3- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

4- https://kointimes.net/bitcoin-inis-ve-cikislari/

5- https://kointimes.net/bitcoinin-avantajlari-ve-dezavantajlari/

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }