] }
Coin HaberleriLitecoin (LTC) Haberleri

Litecoin Miami Dolphins Takımının Resmi Sponsoru Oldu

Popüler bir Amerikan futbol takımı olan Miami Dolphins, yakın zamanda kripto para birimi ödemelerini kabul edebilmek için Litecoin Vakfı ile ortaklık kurdu. Perşembe günü yayınlanan basın açıklamasına göre, Litecoin Vakfı ile Miami Dolphins arasındaki ortaklık 2019 NFL sezonunda aktif olacak ve Dolphins’in Litecoin ödemelerini “resmi kripto para birimi” olarak kabul etmeye başlayacak.

Bu, takım taraftarlarının Hard Rock Stadyumu’ndaki maçlarını izlemek için bilet satın alabilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca, ekip çekilişlerden kazanılan gelirin yarısını, Miami Dolphins Vakfı’na veren bir de yarışma düzenliyor.

Üçüncü Ortak Aliant Payments

Kripto para ödemeleri, Aliant Payments adlı bir ödeme işleme şirketi olan ortaklıktaki üçüncü bir ortak tarafından gerçekleştirilecek şekilde ayarlandı. Bu ortaklık Litecoin’e “NFL’nin en büyük ve en tutkulu taraftar üslerinden biri Hard Rock Stadyumu’nda karşılaşma sırasında ürün yerleştirme ve reklamcılık fırsatlarından yararlanabilme” imkânı verecek.

Artık Litecoin 1 Milyondan Fazla Otel ve Havayolu Firması Tarafından Kullanılıyor
Litecoin Miami Dolphins Takımının Resmi Sponsoru Oldu

Litecoin’in yaratıcısı ve Litecoin Vakfı’nın genel müdürü Charlie Lee şöyle dedi:

Bu iş birliği, Litecoin’i kripto para birimlerinin benimsenmesinin hız kazanmaya devam etmesine katkı sağlayacak. Ayrıca ekosistemin daha önce mümkün olmayan yollarla gerçek dünyada kullanılmasını destekliyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insandan oluşan bir izleyici kitlesinin karşısına çıkarıyor.

Lee, Litecoin Vakfının bunun “farkındalığı arttırmanın ve insanları eğitmenin güçlü bir yolu” olduğunu bildiklerini ve Litecoin ve kripto paralar için önemli bir adım olduğunu belirtti. Ortaklık, taraftarlara yardım için bağışta bulunurken yapılacak çekilişin de tadını çıkarma olanağı sağlayacak.

LTC’nin benimsenmesine yardımcı olmak isteyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Litecoin Vakfı, özellikle son birkaç aydır önemli ilerleme kaydetti. Geçtiğimiz Aralık ayında, Litecoin logosunu ilk maçta göstermek için önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonu Ultimate Fighting Championship (UFC) ile ortak oldu.

Dünya üzerindeki kripto para ATM’leri hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cryptoglobe

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.