Litecoin Yorumları: Önemli Gelişmeler

Litecoin Yorumları: Önemli Gelişmeler

Ağustos 2019'daki yarılanmadan sadece üç ay sonra, Litecoin hash oranı tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı ve bu düşüş halen devam ediyor. Madencilik faaliyetindeki bu büyük düşüş, altcoin için bir başka olumsuz rapora da işaret ediyor. Bu yılın başlarında hazırlanan raporlarda, geliştiricilerin kripto para birimine katkıda bulunmak istemedikleri görülüyor.

Litecoin Madenclileri Gemiyi Terk Ediyor

BitInfoCharts.com'dan gelen veriler, Litecoin hash oranının Ağustos 2019 yarılanmasından bu yana% 60'tan fazla düştüğünü gösteriyor. Bu rakamlar, 2019 yazından bu yana Litecoin madenciliği faaliyetinde görülen düşüş eğiliminin de bir devamıdır.

Litecoin Hash Oranı Ağustos Ayından Bu Yana % 60 Düştü Litecoin Hash Oranı Ağustos Ayından Bu Yana % 60 Düştü

Bu hash oranındaki büyük düşüş, pazar kapitalizasyonuna göre altıncı sıradaki kripto para biriminde madencilik çıkarının önemli ölçüde azaldığını göstermektedir. Bu düşük bilgi işlem potansiyeli anlamına geliyor. En önemlisi, hash oranının bu kadar düşmesi ağın kendisi için tehlikeli bir güvenlik riski oluşturuyor. Düşen hash oranı rakamları, blok zinciri üzerindeki faaliyetlerin aslına uygunluğunu tehlikeye atan daha düşük katılım anlamına gelir.

Yarılanmadan sonraki hash oranındaki düşüş, altcoin için “Gümüş, Bitcoin'in Altınına Dönüşüyor” şeklinde nitelendirdiği için daha da uğursuz göründüğü görülüyor.

Litecoin Hash Oranı Ağustos Ayından Bu Yana % 60 Düştü Litecoin Hash Oranı Ağustos Ayından Bu Yana % 60 Düştü

LTC bugün 8 yaşında!

Digital Silver olarak da bilinen Litecoin (LTC), 13 Ekim Pazar günü 8. yaş gününü kutladı. Alandaki en eski kripto para birimlerinden biri olan Litecoin, CoinMarketCap derecesinde büyük harfle altıncı sırada yer alıyor.

Ağ 13 Ekim 2011'de başlatıldı ve bugün LTC tarihinin resmi referans noktası olarak kabul edildi. Ancak projenin kaynak kodu, yaratıcısı Charlie Lee, altı gün önce yayınlandı.

Litecoin (LTC) ağında 500 milyar dolardan fazla işlem yapıldı Litecoin (LTC) ağında 500 milyar dolardan fazla işlem yapıldı

LTC En Az 2 Yıl Çalışma için Yeterli

Yayınlanan bir tweette Lee, sekiz yıldan fazla bir süredir Litecoin'in ağda varlığını sürdürdüğünü, 500 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirildiğini belirtti.

Kripto para birimi, gelişiminin arkasındaki Litecoin Vakfı'nın bazı finansal zorluklar yaşadığı bir zamanda sekizinci yaş günüyle tanıştı. Kuruluşun iflasın eşiğinde olduğu varsayımlarına rağmen, Charlie Lee kategorik olarak reddetti ve kullanıcılardan ağa yanlış bilgi yaymamalarını istedi. Ona göre, bugün mevcut olan para en az 2 yıl çalışma için yeterli.

Ağustos ayında, Charlie Lee, çalışanlara fon sağlamak için maaşlardaki düşüşü onayladı, ancak ona göre bu adımı teşkilatı desteklemek için kendi inisiyatifleriyle attılar. Şifreli para biriminin yaratıcısından yapılan bağışlar, Litecoin Vakfı'nın toplam fonunun %80'ini oluşturmaktadır.

Ayrıca, 2019'un başlangıcına kıyasla, LiteCoin %88 daha yüksek (14 Ekim itibariyle yaklaşık 57 dolar) işlem yaptığı dikkat çekiyor. Ancak kripto para biriminin Haziran ayına kıyasla %60'lık bir düzeltme gerektirdiği gözüküyor.

Bugüne kadar LTC ağının işlem gücü Temmuz ayındaki en yüksek göstergeye göre neredeyse yarı yarıya azaldı.

Bitcoin’in altın, kendisi ise gümüş olarak görülen bir kripto para birimi olan Litecoin’in fiyatı, önümüzdeki 24 saatlik dönemde yaklaşmakta olan yarılanma olayının körüklediği bir iyileşme gösteriyor CryptoCompare verilerine göre Litecoin şu anda 93,8 dolardan işlem görüyor. Bu, son 24 saat içinde %19’luk bir artışla 78 dolardan bu fiyata yükselmesi demek. Son 30 gün içinde, kripto para güçlü bir düzeltme nedeniyle yaklaşık %29 azalmıştı.

Litecoin Yarılama Yaklaşırken %19 Oranında Sıçrama Yaptı Litecoin Yarılama Yaklaşırken %19 Oranında Sıçrama Yaptı

Yılın başından bu zamana kadar, LTC 2019 yılı boyunca 30 dolara yaklaşırken genel anlamda %210 oranında arttı. 2018 ayı piyasasında gördüğü 22 dolardan daha düşük seviyedeydi. Bu durum, çoğu kripto para biriminin fiyatını %80'den fazla bir oranda düşürdü.

Kripto para biriminin piyasa hacmi, Haziran ayı sonunda 130 dolara yakın işlem görürken 8 milyar dolardan, 5,6 milyar dolara düştü. Çoğu kripto para birimi son 24 saat içinde yükselirken, LTC yaklaşmakta olan yarılama etkinliği sayesinde pazarı geride bırakıyor.

Yarılanma 6 Ağustos’ta

Etkinliğin 6 Ağustos'ta gerçekleşmesi bekleniyor ve Litecoin blok zincirindeki blok ödüllerinde blok başına 25 LTC'den 12.5 LTC'ye düşüyor. Litecoin‘de yarıya düşme olayı her 840.000 blokta bir gerçekleşmekte. Bazı analistlere göre, kullanıcılara kriptokratik para arzının sınırlı olduğunu hatırlatacak ve sırayla LTC'nin değerine daha fazla değer katacak. Ayrıca talep arttıkça daha fazla birikecek.

Litecoin’in fiyat performansının arkasında olabilecek bir diğer faktör ise, Litecoin Vakfı’nın LTC’nin 50/50 çekilişiyle “resmi kripto para birimi” haline geldiğini gösteren Amerikan futbol takımı Miami Dolphins ile imzaladığı yakın tarihli bir ortaklık. Aralık ayında, Vakıf, Litecoin logosunu bir unvan maçında sergilemek için önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonu olan Ultimate Fighting Championship (UFC) ile ortak oldu. Kripto para biriminin bu ortaklıklardan almış olabileceği tanıtım, dalgalanmaya katkıda bulunmuş olabilir.

Bitcoin'in yılın en büyük ikinci düşüş hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki günden bu yana en çok izlenen beş kripto (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum ve Ripple) sahiplerine % 1.7 getiri sağladı. Bahsedilen beş kripto paradan XRP, yatırımcılara en iyi günlük getiriyi vermesine rağmen % 0,47 değer kaybetti. Fiyatı şu anda 0,332285 dolar oldu. Dün Büyük Beşli'nin en kötü performans gösteren kriptolarına gelince ilk başta Litecoin vardı. Litecoin % 2.75 düştü ve fiyatı 101.42 dolar seviyelerinde. Kripto paralardaki bu düşüş dalgası sektörün tümünü etkiledi.

Litecoin Gün Boyunca %2.75 Oranında Değer Kaybetti Litecoin Gün Boyunca %2.75 Oranında Değer Kaybetti

Anahtar Teknik Hareketler

Coinlerin hiçbiri alışılmadık derecede büyük olarak kabul edilebilecek hareketlere sahip değildi; tüm hamleler, her bir para birimi için beklenen dalgalanma aralıklarındaydı. Ayrıca yatırımcılar için fiyat hareketinde aşağıdaki gelişmeler not edilebilir:

  • Net bir trendi olmayan paralar sizin işinizse, Bitcoin ve Ethereum'u düşünün. Bu ikisi son 14 gün boyunca net bir eğilim izlememiştir ve bu nedenle menzilli tüccarların ilgisini çekebilir.
  • Net bir şekilde değer kaybeden paralar arıyorsanız, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin'den başkasına bakmayın.

İşlem Verilerinden Gelen Görüşler

Ripple, son 24 saat içinde blok zincirinde 1.130.113 işlem kaydetti. Bu, kripto paralar arasında en iyisi ve blok zincirinde en fazla işlem yapılan Ethereum'a göre yaklaşık % 70 daha fazla. Ripple, Ethereum işlem ücretinden daha düşük işlem ücretine sahiptir. Bu da, işlem ücretlerinin düşük olması sebebiyle kullanıcıların Ripple'ı tercih etmelerinin temel nedeni olarak gösterebilir. Dün kripto alanındaki en büyük işlem, 113,908,176 dolar değerinde Bitcoin blok zincirinde gerçekleşti. Bitcoin, kripto pazarına hâkim olmaya devam ediyor ve para biriminin toplam dolaşım değeri yaklaşık 205.44 milyar ABD dolarına eşit. Bu, tüm dolaşımdaki kripto para birimlerinin değerinin yaklaşık % 65,1'idir. Hakimiyeti son iki haftadır yükseliş eğiliminde olup, % 59.94'ten % 65.35'e yükselmiştir.

Genellikle Bitcoin altın ile özdeşleştirilen bir kripto para birimi iken Litecoin ise gümüşle özdeşleştirilir. Litecoin’in fiyatı son birkaç gün içinde 8 milyar dolar piyasa değerine ulaştı ve pazar sıralamasında dördüncü en büyük kripto para birimi olarak yerini almasına yardımcı oldu.

CryptoCompare verilerine göre, Litecoin şu anda 129.1 dolardan işlem görmekte olduğu için son 24 saatlik süre içinde ABD dolarına karşı % 9.3 oranında arttı. Son 30 günde ise LTC’nin fiyatı % 21 oranında artış gösterdi. Kripto para birimi bu yıl şu ana kadar ise % 300'den fazla değer kazandı.

Litecoin’in 8 milyar dolar piyasa değerine ulaşmasının ardında olduğuna inanılan faktör ise yaklaşmakta olan kripto para yarılanması. Her 840.000 blokta, Litecoin blok zinciri ödül olarak yarıya indirilir. Bu yılın 6 Ağustos tarihinde blok ödülleri 25 LTC'den 12.5 LTC'ye indirilecek.

Litecoin %9 Artarak 8 Milyar Dolar Piyasaya Değerine Ulaştı Litecoin %9 Artarak 8 Milyar Dolar Piyasaya Değerine Ulaştı

Enflasyonun Artması Engelleniyor

Bu durum kripto para biriminin enflasyonunu azaltır ve kullanıcılarına arzının sınırlı olduğunu hatırlatır. Bu da, hem kullanıcıların hem de madencilerin yarılanma olmadan önce mümkün olan en fazla parayı almak için çalışmalarına sebep olur. Litecoin’in hashrate’i sonuç olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Litecoin’in daha fazla kabul görmesini destekleyen bir kuruluş olan Litecoin Vakfı, kripto para biriminin kabul edilmesini destekleyebilecek olan Ultimate Fighting Championship (UFC) maçlarına da sponsorluk yapıyor. Aynı zamanda kripto dostu konaklama rezervasyon platformu Travala ile de bir ortaklık kurdu.

Diğer kripto para birimlerinin çoğu son 4 saat içinde artmış, BTC'nin kendisi de bu dönemde % 1,2 oranında artmıştır. BCH, XRP, EOS ve ETH gibi diğer kripto paralar % 1 ile % 3,5 arasında artış göstermiş ve Litecoin’in performansını geçen tek altcoin Chainlink (LINK) olmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.