Litecoin ‘in Geleceği Yok. İşte Nedeni

Altcoinler, kripto dünyasında olumlu bir imaj sürdürdü ve SegWit ve Atom Swap’lar gibi sayısız yenilik getirdi. Ancak, özellikle Litecoin konusunda bazı analistler böyle olduğunu düşünmüyor.

Analistler genellikle gelecekteki kripto para birimi trendleri hakkında büyük açıklamalar yapmaktan hoşlanırlar. Ancak, en eski kripto para birimlerinden birinin sonunu öngören bir tahmin duymak her zaman mümkün olmuyor.

Sınırlı Potansiyeli Olan Bir Bitcoin Klonu

Geliştirici ve girişimci Sylvain Saurel tarafından yazılan bir makalede Saurel, Litecoin ’in (LTC) sona ermesini öngörüyor, çünkü arkasındaki ideoloji “zaman içinde sürmeyecek”. Saurel, Charlie Lee‘nin “Dijital Gümüş”ü kurmaya istekli olmasına rağmen, Bitcoin (BTC) ‘nin hafif ve hızlı bir versiyonunu sunmaya çalıştığını söylüyor.

Saurel üç argüman ortaya koyuyor. Birincisi, LTC’nin zayıf bir noktası vardır, çünkü bu kripto para kendisinden sorumlu olan bir kişiye sahiptir. Yazara göre:

“Bu çalışma şekli, yalnızca mevcut insanların parasal güçlerini suistimal eden başarısızlıklar üretmektedir.”

Saurel ayrıca, Bay Lee’yi sahip olduğu bütün LTC’yi satmakla suçladı.

Bay Lee, LTC’yi “büyük kardeşi” BTC’nin bir kopyası olarak görür. Bu nedenle, LTC blok zinciri BTC’nin tüm güvenlik açıklarına sahiptir. Örneğin, BTC’de bir miktar güvenlik ihlali bulunursa, bu kaçınılmaz olarak LTC’yi de mahveder. Yatırımcılar bu iki para birimini aynı anda tutmaktan kaçınacaklar çünkü bu portföy çeşitliliğine zarar verecektir.

Son olarak Saurel, BTC’nin benimsenme konusunda bir şirkete ihtiyaç duymadığını, yakın zamanda başka bir BTC için pazar talebinin de oluşmayacağını belirtti.

Bu Doğru mu?

Saurel’in tavrı tartışmalı. Bu açıdan bakıldığında, bir yönetimi olan her kriptonun yarıştan çıkarılması gerekir. Ancak, Bitcoin Core ekibinin olduğu da biliniyor. İkinci argümanı, en çok kabul edilen gerçek kripto para birimi, Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere tüm BTC çatallarının ilerlemesini çözebilir.

Son olarak, BTC’nin bir şirkete ihtiyacı olmadığı mesajı garip geliyor. Kripto dünyası, gelişim, farklılaşma ve gelecek vaat eden projeler dünyasıdır. BTC hiçbir zaman teknoloji ve benimseme konusunda “tek bedene uygun” bir kripto para birimi olmayacak.

Görünüşe göre, Bay Lee bu tahminlere çok az dikkat ediyor. Öncelikle, MimbleWimble protokolü aracılığıyla Litecoin ağındaki mahremiyeti arttırmaya odaklanmıştır. Ayrıca, topluluğa yönelik son fon yaratma girişiminin başarısı, Bay Saurel’in konumunu sorgulamaktadır.

İLGİLİ:  Litecoin Miami Dolphins Takımının Resmi Sponsoru Oldu

Yorum Yok

Cevap bırakın