Litecoin Hashrate Düştü Ancak Kar Olasılığı Sürüyor

Litecoin ağı üzerindeki en son bloğun yarıya inmesinin etkisi, Temmuz ayında zirveye çıkmasından bu yana Litecoin hashrate ‘in % 60’tan fazla düşmesiyle tüm hızıyla sürüyor.

Litecoin’in ikinci yarılanma 5 Ağustos’ta gerçekleşti, blok başına madencilik ödülü 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düştü. Sonuç olarak, madencilik karlılığı önemli ölçüde azalmış, madencilerin madencilik ekipmanlarını kapatmasına veya diğer ağlara geçmesine neden olmuştu. Litecoin’in hashrate, sadece üç ayda 523 T / H’den 181 T / H’ye büyük bir düşüş yaşadı.

Litecoin Hashrate Düştü Ancak Kar İstikrarı Sürüyor

Litecoin Hashrate Düştü Ancak Kar Olasılığı Sürüyor

Litecoin Duvara Çarptı

Ani hashrate düşüşü, yarılanmadan beri fiyatın çok daha kötü olmasına sebep oldu. LTC’nin fiyatı yaz ortasından bu yana düşme eğilimi göstermekte olup, şu an 2019’un en yüksek seviyesi olan 145 $’dan 59 $ civarında işlem görmektedir.

Madenciliğe olan ilginin düşme eğiliminde olması, Litecoin ağı için olumsuz bir işaret. Hashrate kaybı, katılımın daha düşük olduğu anlamına gelir; bu da Litecoin’in Proof-of-Work (PoW) ağının güvenliğini azaltır.

Daha geniş fikir birliği, yarılanma olayının bir ağ için uzun vadeli bir etki olduğu ve paranın fiyatının enflasyonu düşürdüğü için olumlu olduğu yönündedir. Bununla birlikte, kısa vadede, madencilerin işletme maliyetlerini karşılaması gerekir; bu da madencilik karlılığının azalması olarak hashrate’in ve fiyatın düşmesine neden olur.

İLGİLİ:  Altcoinler Yükselişe Geçti !

Yorum Yok

Cevap bırakın