Litecoin Hash Rate Yılın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin dışında en popüler kripto para birimlerinden biri olan ‘in yakın zamanda yaşanan ciddi bir kazaya dikkat çekti ve neredeyse 2017 seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Bu düşüş, 2019 Litecoin yarılanmasından birkaç ay sonra meydana geldi. Hash Rate’in düşmeye devam etmesi durumunda Litecoin ağının daha kolay tehlikeye girip girmeyeceği, toplum arasındaki soruyu gündeme getiriyor.

Litecoin Hash Rate Dalışa Geçti

Litecoin hash rate son altı ay içinde şiddetli bir şekilde düşüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi Temmuz 2019’da, yaklaşık 523 TH / s’ye ulaşıldı. O zamandan beri sürekli düşmekte birkaç gün önce 2019 için 149 TH / s ile en düşük değere indi. Bu rakamlar sadece dört ayda toplam % 70’in üzerinde bir düşüş gösteriyor.

Litecoin Hash Rate Yılın En Düşük Seviyesinde

Hash Rate Yılın En Düşük Seviyesinde

Hash Rate, kripto para birimi mekanizmasının önemli bir parçasıdır. Her saniye, ağ üzerinden hesaplanan Hash Rate’i gösterir. Daha fazla sayıda madencinin Litecoin madenciliği yapması durumunda, bu, saniyede daha fazla hesaplama yapılması anlamına gelir ve artan bir hash rate ortaya çıktığını bu sayede görülebilir. Genel olarak, düşüyorsa, daha az sayıda insan kripto para birimini madencilikle ilgileniyor demektir. Bu da genellikle daha az karlılık olması durumunu ortaya çıkarır.

Hash rate, ağın güvenliği ile de güçlü bir şekilde ilişkilidir. Düşük olduğunda, bu genellikle saldırıya karşı daha savunmasız olabileceği anlamına gelir.

Basitçe söylemek gerekirse, böyle bir saldırı hash rate kontrolünü ele geçirirse, ağda bir bozulmaya yol açması durumu ortaya çıkabilir. Doğru şekilde yapılırsa, başarısız işlemlerin onaylanmasını önleyebilir, madencileri hariç tutabilir, işlemleri tersine çevirebilir ve çift harcama yapmayı kolaylaştırabilir. Ocak 2019’da, Ethereum Classic’in ağına % 51 saldırı düzenledi ve 54.200 ETC’nin Coinbase’den transfer edildiği bilinmekte.

Bir önceki yazımız olan Litecoin Hashrate Düştü Ancak Kar Olasılığı Sürüyor başlıklı makalemizde Litecoin Hashrate hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın