Litecoin Gün Boyunca %2.75 Oranında Değer Kaybetti

Önceki günden bu yana en çok izlenen beş kripto (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum ve Ripple) sahiplerine % 1.7 getiri sağladı. Bahsedilen beş kripto paradan XRP, yatırımcılara en iyi günlük getiriyi vermesine rağmen % 0,47 değer kaybetti. Fiyatı şu anda 0,332285 dolar oldu. Dün Büyük Beşli’nin en kötü performans gösteren kriptolarına gelince ilk başta Litecoin vardı. Litecoin % 2.75 düştü ve fiyatı 101.42 dolar seviyelerinde. Kripto paralardaki bu düşüş dalgası sektörün tümünü etkiledi.

Litecoin Gün Boyunca %2.75 Oranında Değer Kaybetti

Litecoin Gün Boyunca %2.75 Oranında Değer Kaybetti

Anahtar Teknik Hareketler

Coinlerin hiçbiri alışılmadık derecede büyük olarak kabul edilebilecek hareketlere sahip değildi; tüm hamleler, her bir para birimi için beklenen dalgalanma aralıklarındaydı. Ayrıca yatırımcılar için fiyat hareketinde aşağıdaki gelişmeler not edilebilir:

  • Net bir trendi olmayan paralar sizin işinizse, Bitcoin ve Ethereum’u düşünün. Bu ikisi son 14 gün boyunca net bir eğilim izlememiştir ve bu nedenle menzilli tüccarların ilgisini çekebilir.
  • Net bir şekilde değer kaybeden paralar arıyorsanız, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin’den başkasına bakmayın.

İşlem Verilerinden Gelen Görüşler

Ripple, son 24 saat içinde blok zincirinde 1.130.113 işlem kaydetti. Bu, kripto paralar arasında en iyisi ve blok zincirinde en fazla işlem yapılan Ethereum‘a göre yaklaşık % 70 daha fazla. Ripple, Ethereum işlem ücretinden daha düşük işlem ücretine sahiptir. Bu da, işlem ücretlerinin düşük olması sebebiyle kullanıcıların Ripple’ı tercih etmelerinin temel nedeni olarak gösterebilir. Dün kripto alanındaki en büyük işlem, 113,908,176 dolar değerinde Bitcoin blok zincirinde gerçekleşti. Bitcoin, kripto pazarına hâkim olmaya devam ediyor ve para biriminin toplam dolaşım değeri yaklaşık 205.44 milyar ABD dolarına eşit. Bu, tüm dolaşımdaki kripto para birimlerinin değerinin yaklaşık % 65,1’idir. Hakimiyeti son iki haftadır yükseliş eğiliminde olup, % 59.94’ten % 65.35’e yükselmiştir.

Bitpoint’in hacklenmesi hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coininsider

Yorum Yok

Cevap bırakın