Litecoin (LTC) ağında 500 milyar dolardan fazla işlem yapıldı

LTC bugün 8 yaşında!

Digital Silver olarak da bilinen Litecoin (LTC), 13 Ekim Pazar günü 8. yaş gününü kutladı. Alandaki en eski kripto para birimlerinden biri olan Litecoin, CoinMarketCap derecesinde büyük harfle altıncı sırada yer alıyor.

Ağ 13 Ekim 2011’de başlatıldı ve bugün LTC tarihinin resmi referans noktası olarak kabul edildi. Ancak projenin kaynak kodu, yaratıcısı Charlie Lee, altı gün önce yayınlandı.

Litecoin (LTC) ağında 500 milyar dolardan fazla işlem yapıldı

Litecoin (LTC) ağında 500 milyar dolardan fazla işlem yapıldı

LTC En Az 2 Yıl Çalışma için Yeterli

Yayınlanan bir tweette Lee, sekiz yıldan fazla bir süredir Litecoin‘in ağda varlığını sürdürdüğünü, 500 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirildiğini belirtti.

İLGİLİ:  Belirteç sahipleri TON 'u destekleyecek

Kripto para birimi, gelişiminin arkasındaki Litecoin Vakfı’nın bazı finansal zorluklar yaşadığı bir zamanda sekizinci yaş günüyle tanıştı. Kuruluşun iflasın eşiğinde olduğu varsayımlarına rağmen, Charlie Lee kategorik olarak reddetti ve kullanıcılardan ağa yanlış bilgi yaymamalarını istedi. Ona göre, bugün mevcut olan para en az 2 yıl çalışma için yeterli.

Ağustos ayında, Charlie Lee, çalışanlara fon sağlamak için maaşlardaki düşüşü onayladı, ancak ona göre bu adımı teşkilatı desteklemek için kendi inisiyatifleriyle attılar. Şifreli para biriminin yaratıcısından yapılan bağışlar, Litecoin Vakfı’nın toplam fonunun %80’ini oluşturmaktadır.

İLGİLİ:  VISA Blockchain Tabanlı Küresel Ödeme Alanında Ripple İçin Bir Tehdit

Ayrıca, 2019’un başlangıcına kıyasla, LiteCoin %88 daha yüksek (14 Ekim itibariyle yaklaşık 57 dolar) işlem yaptığı dikkat çekiyor. Ancak kripto para biriminin Haziran ayına kıyasla %60’lık bir düzeltme gerektirdiği gözüküyor.

Bugüne kadar LTC ağının işlem gücü Temmuz ayındaki en yüksek göstergeye göre neredeyse yarı yarıya azaldı.

Yorum Yok

Cevap bırakın