Litecoin %9 Artarak 8 Milyar Dolar Piyasaya Değerine Ulaştı

Genellikle Bitcoin altın ile özdeşleştirilen bir kripto para birimi iken Litecoin ise gümüşle özdeşleştirilir. Litecoin’in fiyatı son birkaç gün içinde 8 milyar dolar piyasa değerine ulaştı ve pazar sıralamasında dördüncü en büyük kripto para birimi olarak yerini almasına yardımcı oldu.

CryptoCompare verilerine göre, Litecoin şu anda 129.1 dolardan işlem görmekte olduğu için son 24 saatlik süre içinde ABD dolarına karşı % 9.3 oranında arttı. Son 30 günde ise LTC’nin fiyatı % 21 oranında artış gösterdi. Kripto para birimi bu yıl şu ana kadar ise % 300’den fazla değer kazandı.

Litecoin’in 8 milyar dolar piyasa değerine ulaşmasının ardında olduğuna inanılan faktör ise yaklaşmakta olan kripto para yarılanması. Her 840.000 blokta, Litecoin blok zinciri ödül olarak yarıya indirilir. Bu yılın 6 Ağustos tarihinde blok ödülleri 25 LTC’den 12.5 LTC’ye indirilecek.

Litecoin %9 Artarak 8 Milyar Dolar Piyasaya Değerine Ulaştı

Litecoin %9 Artarak 8 Milyar Dolar Piyasaya Değerine Ulaştı

Enflasyonun Artması Engelleniyor

Bu durum kripto para biriminin enflasyonunu azaltır ve kullanıcılarına arzının sınırlı olduğunu hatırlatır. Bu da, hem kullanıcıların hem de madencilerin yarılanma olmadan önce mümkün olan en fazla parayı almak için çalışmalarına sebep olur. Litecoin’in hashrate’i sonuç olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Litecoin’in daha fazla kabul görmesini destekleyen bir kuruluş olan Litecoin Vakfı, kripto para biriminin kabul edilmesini destekleyebilecek olan Ultimate Fighting Championship (UFC) maçlarına da sponsorluk yapıyor. Aynı zamanda kripto dostu konaklama rezervasyon platformu Travala ile de bir ortaklık kurdu.

Diğer kripto para birimlerinin çoğu son 4 saat içinde artmış, BTC’nin kendisi de bu dönemde % 1,2 oranında artmıştır. BCH, XRP, EOS ve ETH gibi diğer kripto paralar % 1 ile % 3,5 arasında artış göstermiş ve Litecoin’in performansını geçen tek altcoin Chainlink (LINK) olmuştur.

BitConnect dolandırıcılığı ile ilgili olarak yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cryptoglobe

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın