Linkedin, Binance çalışanlarını taklit eden dolandırıcılarla dolu

Dünyanın en büyük kripto para birimi değişim platformu olan Binance, 642 çalışana sahip. Bununla birlikte Linkedin’de sayıları sahte bir yönetici de dahil olmak üzere 1.600‘ü aşıyor.

Linkedin, Binance çalışanlarını taklit eden dolandırıcılarla dolu

Linkedin, Binance çalışanlarını taklit eden dolandırıcılarla dolu

Sorun, işe alım alanında bile çok sayıda dolandırıcılıktan şikayet eden kullanıcılar ile Binance’ın gerçek Ceo’su Changpna Zhao’ya ulaştı.

Linkedin dolandırıcılarını nasıl anlarım?

Zhao’ya göre, sadece otuz Binance çalışanı Linkedin sayfasına sahip. İlk bakışta bu sorun, abonelerine “ücretsiz” kripto para birimi vaat eden çok sayıda sahte Twitter hesabının olmasına benzer. Bu durum hala düzeltilemedi.

İLGİLİ:  Beyaz Saray : Kripto Paralar Uyuşturucu Alımında Kullanılıyor

Linkedin’deki sahte profiller, sıradan Kimlik Avı saldırılarından işe alım ajanslarının tanıtımına kadar çeşitli amaçlar için yaratılmıştır. Binance söz konusu olduğunda, sahte profiller, token geliştirme ekiplerinden IEO (Initial Exchange Offering) organizasyonu için bir ücret talep ederek, değişim markasına zarar vermekten de sorumludur.

Diğer bir deyişle, kripto para birimi geliştiricileri “Binance” temsilcileri olduğunu yazabilir ve IEO’yu yürütmeyi teklif edebilir.

Binance temsilcileri, herkese bu tür tekliflere güvenmemelerini istiyor.

Ek olarak, bazı “Binance çalışanları” aslında BNB değişiminin yerel koduyla işlem yapan sıradan yatırımcılardır. Ticaret platformunun resmi web sitesinde kullanıcılar için ilgili talimatlar vardır. Dolandırıcıların eylemlerini nasıl tanıyacaklarını ve kimlik avı saldırılarını önleme konusunda onlara yardımcı olmaları gerekir.

İLGİLİ:  Visa İle Kripto Ödemeleri

Linkedin temsilcileri, platformlarında “sahtekarlığa karşı koymak için çok çeşitli teknik algoritmalar” bulunduğunu belirtti. Bununla birlikte, kimlik hırsızlığını böyle bir ölçekte durdurmak neredeyse imkansızdır. Uygulamada bu durum, çok sayıda sahte Linkedin hesabıyla onaylanmaktadır. Aslında onlarla başa çıkmanın tek yolu kullanıcı şikayetleridir. Ancak bu büyük ölçüde çok etkili değil.

Sonuç olarak Binance’ın gerçek temsilcileri kesinlikle Linkedin ile temasa geçmeyecek. Benzer harflerle karşılaşırsanız, içeriklerine güvenmeyin. Ayrıca kişisel bilgileri ifşa etmekten ve değerli veri göndermekten kaçınmalısınız. Şifreleri veya borsalara bağlı bir e-posta adresini paylaşmak kesinlikle kötü bir fikirdir.

İLGİLİ:  2019’un En Çok Kazandıran Kripto Para Birimi Litecoin Oldu!

Birkaç gün içinde size yüzde yüz kar getirmesi beklenen çok karlı yatırım tekliflerine güvenmeyin.

 

Yorum Yok

Cevap bırakın