Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Lina Coin Nedir ve Nasıl Alınır?

Lina Coin, Ethereum tabanlı geliştirilmiş olup likitlere teminat olarak sunulması için kullanılan ERC-20 Token’ıdır.

] }

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en çok kullanılan borsası Binance üzerinde listelenmeye başlayacağı duyurulan ve bu haber yayınlandıktan sonra oldukça merak edilen Lina Coin kripto piyasasını oldukça heyecanlandırdı. Herhangi bir merkeze bağlı olmadan çalışan Lina, sonsuz likidite ile hızlı bir şekilde sentetik varlıkların meydana getirilmesini sağlayan bir protokole sahiptir.

Linear.Buildr gibi çeşitli ürünlerden meydana gelen sistem, likidite havuzlarının kontrolünde güvence olarak Lina ve diğer tokenları kullanmaktadır. Yapılan işlemlerde özellikle çeşitli likitlerin trade edilirken daha hızlı bir şekilde doğrulanarak onay alması ve sıkı güvenliğin uygulanması sağlanmaktadır.

Lina Coin, Ethereum tabanlı geliştirilmiş olup likitlere teminat olarak sunulması için kullanılan ERC-20 Token’ıdır. Elinde bu Token’ı bulunduran herkes sistemin daha da geliştirilmesi adına yapılan bütün girişimlerden, gelen tekliflerin değerlendirilmesine kadar birçok amaç için Linear Dao’ya aktif şekilde katılabilmektedirler.

Linear esasında sistem protokolünün cross chain teknolojisi ile daha da ölçeklenebilir olmasını ve işlem hız süresinin kısalmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Lina Coin, PoW usulüne uygun olarak çalışmakta ve mining işlemleri yine buna göre gerçekleşmektedir.

Lina Coin Geleceği

Linear Finance’ın ana kurucu isimleri Drey Ng ve Kevin Tai iken, birlikte çalıştıkları ekip sayısının çok fazla olmadığı biliniyor. Bu küçük ekibin oluşturduğu Linear Finance, her ne kadar Ethereum tabanlı olarak geliştirilen bir sistem olsa da kullanıcılarına sunduğu sistem özellikleri ile onlara desteklenmiş zincirlere ulaşım imkânı sunmaktadır ve ellerinde bulunan varlıkların bu zincirlere aktarılmasına da olanak vermektedir.

Bununla birlikte belli bir merkeze bağlı olmadan çalışan borsalarda çokça karşılaşılan front- running işlemlerinden kullanıcıların mağdur olmasını önlemek için kullanıcılara anlık fiyat grafikleri yardımıyla varlıkların tümüne erişim kolaylığı sağlamaktadır.

Lina Coin, likit basımında güvence olarak verilen bir varlık görevi görmektedir. Fakat, dileyen kullanıcılar teminatlarının %20’sini ETH ve wBTC ile tamamlayabilmektedir. Linear Finans ile kullanıcıların yakın vade olan hisselere ve varlıkların tümüne erişim imkânı yakalamaları düşünülüyor. Aynı zamanda var olan bu finans sistemindeki çapraz zincir ile Linear fiyatlarının da düşmesine yardımcı olmaktadır.

Linear Finansın en sevilen yönlerinden biri Lina Coin kullanıcılarının ve varlık sahiplerinin her biri sistem üzerinde ödemelerle ilgili yapılacak en ufak değişiklik hakkında bile fikir beyan edebilmesidir. Tüm bu özellikleri ile bu Coin oldukça fazla tercih edildi ve son olarak 18 Mart 2021 tarihinde Binance’ da listelendi.

Lina Coin, Alameda gibi köklü şirketlerden 1.8 milyon dolar kadar yatırımla desteklenirken, kısa sürede de yürüttüğü birçok projede ünlü firmalarla yaptığı çalışmalarda başarıyı yakalaması birçok kişiye güven verdiğini söyleyebiliriz.

Linear (LINA) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

Lina coin grafik, lina coin fiyat, lina coin ne kadar, lina coin kaç dolar sorularının cevabı aşağıdaki lina coin grafiğinde yer almaktadır.

linear

Linear (LINA)

0.673747

Lina Coin Yorum

Lina Coin, 21.03.2021 tarihinde 03:40 saatinde $0.1641 üzerinden satışı bulunurken, 24 saatlik hacmi $124,459,706’dır. Toplam 10,000,000,000 arzının 2,989,594,184ü dolaşımdadır. Binance’da listelenmeye başladığı gün(18 Mart 2021) pump yapan Coin, yaklaşık 3 gün içerisinde $0.16’a kadar gerilemiştir.

Lina Coin Hangi Borsalarda Var?

10’dan fazla borsada listelenen  Lina Coin, Binance, Huobi Global, Bithumb, FTX, Coinone ve Bilaxy gibi bilindik borsalarda da yer almaktadır.

Lina Coin Satın Al

Bu Coin’i satın almak için yukarıda bahsettiğimiz borsalardan bir tanesini tercih edebilirsiniz. Binance’ den satın alabilmek için öncelikle borsaya kayıt olmalısınız. Ardından hesabınıza kullandığınız Advcash, Papara ya da banka hesaplarınızdan itibari para gönderimi yapmalısınız.

Para gönderimi gerçekleştikten sonra borsa üzerinde yer alan LINA/USDT, LINA/BTC ya da LINA/BUSD pariteleri üzerinden satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu