Libra Yol Haritası Yayınlandı

Libra Birliği, Calibra ekibinin Libra ağını yayınlamasından önce uygulamaya koymayı planladığı kilometre taşlarını ayrıntılandıran bir Libra yol haritası yayınladı. Başından beri akıllarda içeriğine dair pek çok soru işarei barındıran Libra’nın sırları bir nebze de olsa anlaşılmaya başlandı. Ancak görünüşe göre böyle bir paylaşım yapılmış olsa da merak edilen pek çok asıl önemli konu hala gizliliğini korumaya devam ediyor.

İlk dönüm noktası için Libra Birliği, ağ üzerinde bulunan düğümlere beş ortak atamayı planlıyor. Libra ana ağındaki dördüncü dönüm noktasının da başlatılmasıyla Libra Birliği, 100 ortaktan her bir düğümün yönetmesini bekliyor. Böylelikler kullanım safhaları pay edilerek daha hızlı büyüme ve daha fazla işlem yapılması amaçlanmakta.

Libra Yol Haritası Yayınlandı

Libra Yol Haritası Yayınlandı

Libra Birliği’nden yapılan açıklamada, “projenin başarısını izlemek için kullandığımız yöntem, konuşlandırılan düğümlerin kaçının farklı ortaklar tarafından yönetildiğidir.” Libra Birliği, her bir Libra düğümünün “kurum içi ve bulutta barındırılan altyapının bir karışımı üzerinde çalışacağını” belirterek “daha fazla altyapı çeşitliliğinin Libra ağına daha fazla esneklik sağlayacağını” belirtti.

Ana ağın başlatılmasına hazırlanmak için Libra Birliği, Ön-Ana Ağ adı verilen bir ortam yarattı. Pre-Mainnet, yalnızca tam Libra düğümlerini kullanan bir avuç Libra ortağı için kullanılabilir bir test ortamıdır. Bu özellik aynı zamanda ortak düğümlerin birbirleriyle iletişim kurmasını ve Libra ağının istikrarının da test edilmesini sağlayacaktır.

Bütün bunlar olurken Libra’nın varlığı hala tartışmaya açık bir durum. Bununla birlikte Libra’nın kripto paralar üzerinde nasıl bir etki yaratacağı da insanların merak ettiği konular arasında. Kripto paralar üzerindeki etkileri merak edilirken tartışılan bir diğer konu da Libra’nın gerçekten bir kripto para olup olmadığı. Bütün bu bilinmezliklerin 2020 yılının ilk aylarında daha net anlaşılacağı tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Flaş Haber : Hangi Borsanın Eski CEO'su Tutuklandı! başlıklı makalemizde hack ve NiceHash hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın