Libra Vadeli Sözleşmelere Başlayacak

Kripto para borsalarından biri olan CoinFLEX, Facebook öncülüğündeki stablecoin olan Libra için fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli prosedür sözleşmeleri başlatıyor.

CoinFLEX, Libra üstüne vadeli işlemler sunacak Bloomberg doğrulusunda yayınlanan tek habere göre CoinFLEX, sosyal basın devinin gündemden düşmeyen kripto parası Libra projesine kalifiye kimi sözleşmeler gerçekleştirecek.
Borsa, 24 Ekim’de Libra işlemlerine ait kalifiye tek IFO düzenlemeyi tasarılıyor.

Vadeli İşlemler, trader’ların Libra’nın 30 Aralık 2020’ye kadar işlek olup olmayacağına değin bahis yapmalarına destur verecek.

Kısa ya da uzun pozisyonlarına bağlı olarak, yatırımcılar ya Libra tokenlerini kazanacaklar veyahut şimdiye kadarki bütün yatırımlarını kaybedecekler.

Başka tek söylemle, Libra ileriki sene Aralık ayına kadar etkinliğe geçmezse, yatırımcılar ilk yatırımlarını kaybedeceklerdir.CoinFLEX CEO’su Mark Lamb doğrulusunda ifade edildiği gibi Libra vadeli sözleşmelerinin başlangıç maliyeti 0,30 dolar olarak belirlenecek.

CoinFLEX CEO’su Libra’nın şu ana kadar etkinliğe geçme ihtimalinin kabaca %30’a denk olduğunu açıkladı.
Bu daha başlatılmamış tek kripto para için CoinFLEX’in ilk IFO’su değil. Temmuz ayında, Seyşeller odaklı borsa Blockchain’in beraber çalışabilirliğini meydana koyan proje Polkadot’un DOT tokenleri için tek IFO başlattı.

CoinFLEX ayrı olarak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) için de fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli işlemler sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Büyük Firmalar Bitcoin'e Güven Duymaya Devam Ediyor ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok

Cevap bırakın