Libra Üzerindeki Işıklar Sönerken Facebook Pay Hizmete Giriyor

Facebook tarafından başlatılan ödeme hizmeti olan , bu hafta ABD’li müşteriler için hizmete girecek. Servis, Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger ile entegre olacak. Libra, küresel düzenleyicilerin muhalefetiyle yüzleşmeye devam ediyor ve Facebook Pay 13 Kasım 2019’ta kapasitesinin neler olduğunu göstermeye başlayacak.

Facebook’un Ödeme Planı

Öyle ya da böyle, Facebook, Facebook Pay’ın lansmanını yaparken, yapılan baskıların sadece kağıt üzerinde olduğuna karar vermişti. Kullanıcılar, Facebook arayüzü üzerinden veya herhangi bir uygulama üzerinden bu ödeme yöntemini seçebilirler. Gerçek zamanlı müşteri desteği ve detaylı ödeme geçmişi platformda mevcuttur ve kullanıcılar banka kartı veya PayPal ile hesaplarına para ekleyebilirler.

Arayüz testlerinin aylar önce bildirildiği ve bunun Libra’nın bir parçası olduğu varsayıldığı halde, Facebook Pay için önceden bir duyuru yapılmadı. Facebook, ödeme sektöründe kilit bir oyuncu olma konusunda önemsiz görünüyor ve Facebook Pay’ın hızlı bir şekilde yayınlanması sadece bunun kanıtı değil, aynı zamanda şirketin acil durum planları olduğunu da gösteriyor.

Facebook Başarılı Olabilecek mi?

Libra, küresel finansal sistem için bir risk olarak algılanıyor ve bu nedenle, maruz kaldığı kınama saldırısının sona ermesini bekliyor. Son zamanlarda, Libra etrafında dönen dedikodular, Calibra’nın başkanı David Marcus‘un projeye daha fazla açıklık getirmesiyle “özel kripto para biriminden”, “ödeme yöntemi” uygulaması üzerine döndü.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin 'de Boğalar Görev Başında başlıklı makalemizde bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın