Libra, Twitter’dan Destek Bulamadı

Son güncelleme: 31 Ekim 2019 02:26 pm

Tartışmaların odağındaki sosyal Medya devi Facebook’un kripto parası olan Libra, Twitter’dan da destek bulamadı.

Piyasada tutunmaya çalışan ancak her geçen gün kan kaybetmeye devam eden sanal para, bir şirketin daha desteğini kaybetti. Sosyal Medya şirketlerinden Twitter CEO’su Jack Dorsey projeye destek vermeyeceklerini açıkladı.

Bir şirket daha desteğini çekti

Her geçen gün global firmaların desteğini kaybeden dijital paraya geçtiğimiz günlerde Mastercard, Visa, eBay ve Paypal gibi büyük firmalar destek vermeyeceklerini açıklamıştı. Desteğini çektiğini açıklayan son firma ise Twitter oldu. Açıklamayı şirketin CEO’su yaptı.

İLGİLİ HABER:  E-Dinar Coin (EDR) Fiyatları, Grafiği ve E-Dinar Coin Nedir?

New York’ta düzenlenen bir etkinlikte konuşan CEO Jack Dorsey, Facebook’un Libra projesine kesinlikle katılmayacaklarının altını çizerek destek de vermeyeceklerini söyledi.  Etkinliğin ardından gazetecilere konuşan Dorsey aldıkları kararlarının gerekçelerini anlattı. Ünlü yöneticiye göre; internet üzerinden geliştirilen ve sanal ortamda tedavüle çıkarılan Facebook’un kripto parası Libra’nın standardı olmadığı gibi yasal dayanağı da yok. Bu nedenle piyasada tutunması ihtimali her geçen gün kaybolan Libra projesinden şirketlerden destek bulamıyor.

ABD Milletvekilleri çekincelerini açıklamıştı

Geçtiğimiz günlerde ABD’li milletvekilleri Libra’nın yasal olmayan işlerde kullanılabileceğine dikkat çekerek uzak durmayı tercih ettiklerini açıklamıştı.

İLGİLİ HABER:  Kripto Paralaradan Zarar Etmemek İçin Bilinmesi Gerekenler

Gittikçe çıkmaza giren proje hakkında Facebook’tan proje ve kripto paranın geleceği hakkında kamuoyuna açıklama yapması beklenirken, büyük şirketlerde bir bir desteğini çektiğini açıklıyor.

Libra’dan desteğini son çeken şirkete göre uzak durulmasının en önemli sebeplerden birisi, yasal dayanağı olmaması ile birlikte herhangi bir standardının olmaması.

Yorum Yok

Cevap bırakın