Libra Tartışmaları Sürerken Facebook Pay Hizmete Başlıyor

Facebook, ürün ve hizmet alanında kullanım için yeni bir ödeme çözümü olan ‘ı başlatıyor.

Facebook Pay Nedir?

Facebook’un Marketplace & Commerce Başkan Yardımcısı Deborah Liu, ödeme çözümünün, sosyal medya devinin ürün sepetindeki ödeme deneyimini standartlaştırmak için tasarlandığını belirten bir basın açıklaması yaptı. Liu, Facebook Pay’in insanlara “Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’ta işlemleri tutarlı, güvenli ve rahat bir şekilde sonuçlandırmasına” yardımcı olacağını söyledi.

Son çeyrek raporunda, Facebook, 2.8 milyar kişinin, şirketin ürünlerinden en az birini aylık olarak kullandığını bildirdi. Facebook’un ürünleri arasında birçok farklı türde işlem yapmak mümkün. Kullanıcılar hem Facebook hem de Instagram üzerinden alışveriş yapabilir, bağış yapabilir veya sadece birbirlerine para gönderebilirler. Hizmet, bu kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırmayı amaçlamakta

Facebook Pay kullanmak için kullanıcıların sadece bir kez tercih ettikleri ödeme yöntemini girmeleri gerekir. Platform, kullanıcının tercih ettiği ödeme yöntemini öğrendiğinde, kullanıcının bir işlem başlattığında bu bilgileri tekrar girmesi gerekmez.

Ek olarak, kullanıcılar ödemenin nerede kullanılacağını da seçebilirler. Bu, Facebook etkinleştirilene kadar herhangi bir başvuruda ödeme çözümünü otomatik olarak etkinleştirmeyeceği anlamına gelir. Kullanıcıların bu yeni hizmet ile finansal aktivasyonları üzerinde tam kontrol ve bilgi sahibi olmalarını sağlamak içindir.

Bir önceki yazımız olan CZ: Binance Hakkındaki Sahte Haberler Dün Bitcoin'in 6700 Dolara İnmesine Sebep Oldu başlıklı makalemizde binance hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın