Libra Derneği: “Proje, PayPal ve Visa Olmasa Dahi Çalışmaya Devam Edecek”

Son güncelleme: 31 Ekim 2019 02:30 pm

Facebook Blok Zincir Departman Başkanı olan David Marcus Libra, PayPal ve Visa Olmasa Dahi Çalışmaya Devam Edeceğiz” dedi. 7 önemli iş ortağının Libra Derneği ‘nden ayrılmasının ardından okların üzerine çevrildiği Marcus: Yürüttükleri projenin gelişmesi ve ilerlemesi için hiçbir problem yaşamadıklarını aynı zamanda Libra Şifreleme Parası konsunda start verilmesini etkilemeyeceğini söyledi.

Libra Derneği: "Proje, PayPal ve Visa Olmasa Dahi Çalışmaya Devam Edecek"

Libra Derneği: “Proje, PayPal ve Visa Olmasa Dahi Çalışmaya Devam Edecek”

Libra Projesi Dağıldı Mı?

Geçtiğimiz günlerde PayPal ve Visa’nın da Libra Projesinden ayrılması ile akıllara gelene Libra Projesi dağılıyor mu? sorusuna David Marcus‘tan cevap gecikmedi. Daha önceden ayrılan iş ortaklarının büyük bir kısmı projenin geliştirilmesinde ilerleyen aşamalarda geri döneceklerini belirten Marcus bu şirketlerin Libra Derneğine üye olmadan dahi işlemlerini yürütebileceklerini ve hizmet verebileceklerini belirtti.

İLGİLİ HABER:  Facebook Libra Konusunda Terlemeye Devam Ediyor

Libra Projesinden Ayrılan Ortaklar

PayPal, Visa, Şerit, eBay, Mastercard, Marcado Pago ve Booking

Ortaklar Libra Projesinden Neden Ayrılıyor?

Libra Derneği Projesine katılım durumunda şirketlerin çeşitli ülkelerden gelmekte olan düzenleyici kurumların yarattığı baskı ve şirketlerin itibarına ciddi zarar verebileceği düşüncesi ortakların projeden ayrılmasını söz konusu ediyor. Ancak Marcus bahsi geçen şirketlerin Libra Projesi’nden çekilmesinin, hisse ortaklarına çok üst düzey sorumluluk yüklediği için Dijital Para Biriminin başlatılmasına katılım konusunda oldukça özgüvensiz ve isteksiz olmalarının neden olacağını düşünüyor.

Cenevre’de Toplantı

Cenevrede toplanan Libra Derneği, bir tönetim kurulu teşkil edilmesini onayladı. Projenin söz konusu edilmesi ile birlikte Libra Derneği bünyesine 100 adet ortak daha almayı düşünüyor. Tam olarak 1.500’ü aşkın kuruluşun Libra Projesi’ne katılmaya sıcak baktığı fakat toplam sadece 180 adet kuruluşun dernek kaidelerini karşıladığı söylentisi de toplantının ilgi çeken yanlarından oldu.

İLGİLİ HABER:  Temmuz Ayında BitMEX 'den 524 Milyon Dolarlık Bitcoin Çekildi

Amerika Birleşik Devletleri Temsilcisi Warren Davidson

ABD Temsilcisi Davidson, global mali sistemi zor duruma düşürecek kendi Kripto Para Birimini yaratmasından ziyade, Facebook’un Bitcoin para birimini kendi var olan sistemi ile bütünleştirmesi görüşünü bildirmekten çekinmedi.

Yorum Yok

Cevap bırakın