Libra Birliği Ürün Müdürü Görevinden Ayrıldı

Facebook Libra’nın arkasındaki istikrarlı bir organizasyon olan Libra Birliği ürün müdürü Simon Morris, birliği sadece 5 ay sonra terk etti.

LinkedIn profiline göre Morris, Nisan ayında kuruma katıldı ve Libra projesinin kamuya duyurulduğu Ağustos ayından sadece iki ay sonra ayrıldı. O zaman, Libra macerasının bir parçası olmak için “süper heyecanlı” olduğunu ve “bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve yapılacak çok iş olduğunu” söylemişti.

Morris daha önce farklı iki dönemde teknoloji şirketi BitTorrent ile yaklaşık on yıl çalışmıştı. LinkedIn profiline göre son görevi ise BitTorrent’in kripto para birimi projesinin tasarımını ve geliştirilmesini yönettiği baş strateji sorumlusuydu:

Çalışma doğrudan Mayıs 2018’de TRON tarafından BitTorrent’in devralınmasıyla sonuçlanan satın alma tartışmalarına yol açtı. Kripto projesi devam ediyor ve“ Atlas Projesi ”adı altında pazara sunuluyor.

Daha geçen hafta, ödeme devi PayPal Libra Birliği ‘nden ayrıldı. Visa, Mastercard ve Stripe’in ayrıca, Facebook’un veri ve gizlilik konularını ele almasıyla ilgilendikleri için resmi olarak birliğe katılmakta tereddüt ettikleri biliniyor. Üç şirketten ayrıca ABD’li milletvekillerinden Libra Birliği ile olan ortaklıklarını tekrar gözden geçirmeleri istendi.

Libra Vadeli Sözleşmelere Başlayacak

Libra Birliği Ürün Müdürü Görevinden Ayrıldı

Libra Hala Kapalı Bir Kutu

Libra’nın nasıl işleyeceği ve kullanıcılara nasıl bir yarar sağlayacağı konusu hala bir bilinmezlik. Bu da hem Bitcoin tarafında hem de altcoin sahipleri için bir tedirginlik yarattığı görülüyor. Bu tedirginlik aynı zamanda Bitcoin’in son zamanlardaki inişli çıkışlı hareketinin de sebebi olabilir. Ancak son düşüşün tamamen Libra kaynaklı olma ihtimali oldukça az.

Libra’nın son zamanlarda içten içe kaynadığı da gözden kaçmıyor. Bu durum dışardan bakıldığında Libra’nın hiç de güven vermeyen bir hareket olduğunu insanlara gösteriyor. Libra konusundaki belirsizlik bir süre daha devam edecek gibi.

Yorum Yok

Cevap bırakın