Libra 11 Eylül Olayları Kadar Zararlı Olabilir

Geçtiğimiz Çarşamba günü Libra, ABD Finansal Hizmetler Komitesi için ana tartışma konusu oldu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu yeni kripto para birimi projesini küçümseyici ifadeler kullanan birçok ABD politikacısı oldu. Yapılan birkaç yorum hem Bitcoin topluluğunun hem de gelişmeleri hevesle izleyenlerin dikkatini çekti.

Altı saatlik oturumun bitmesine yakın, Kaliforniya’nın yenilikçilik yanlısı bir Demokrat Parti Temsilcisi olan Brad Sherman söz aldı. Eşi benzeri görülmemiş konuşmasında, Sherman, Facebook’un Libra projesi ile gerçek anlamda yenilikçilik yaparken, bir kavram ve trend olarak yenilikçiliğin tek başına yeterli olmadığını iddia etti.

Kaliforniyalı temsilci, “bu yüzyılda gerçekleşen en yenilikçi şeyin” Usame Bin Ladin’in Amerikan topraklarına yönelik 9/11 saldırısını ustalıkla gerçekleştirmesini ve çok sayıda uçağın önemli yerlere ve iş merkezlerine çarpmasına neden olduğunu belirtti. Bu saldırıdan sonra ABD’nin teknoloji ve silahlar konusunda adım atması gerekti, hemen arkasından da teröristlerle bir savaş yaşandı. Bu anlamda, 9/11 saldırıları “yenilikçi” idi.

ABD'li Senatörler Libra Hakkında Facebook'tan Bilgi İstedi

Libra 11 Eylül Olayları Kadar Zararlı Olabilir

Bütün bu konuşmalar bir yana, Sherman, Libra’nın “Amerika’yı tehlikeye atmak için 11 Eylül saldırılarından bile daha tehlikeli olduğunu” söyleyerek sözlerine devam etti.  Bu ifadeyi, kripto para birimlerinin teröristlerin en sevdiği şey olduğunu belirterek, İslam Devleti tarafından Bitcoin’in kullanımına ilişkin raporları göz önünde bulundurarak destekledi. Amerikan topraklarına başka bir terörist saldırı olursa, bu Libra’yı da içeren dijital varlıklar tarafından finanse edilebilir.

Terörizmle ilgili olarak kripto paralar bir tehdit olmasa bile, Sherman, açıklanamayan bir nedenden dolayı “Zuck Bucks” olarak çok komik bir şekilde bahsettiği Libra’nın “uyuşturucu satıcıları ve vergi kaçakçıları tarafından kullanıldığını gördüğünü” belirtiyor.”

Bir Kıyamet Değil

Çarşamba günkü hararetli duruşmanın Libra ve ekosisteminin geri kalanı için bir kıyamet olmadığını unutmamak gerekiyor. Dikkat çeken önemli noktalardan biri de, kongre üyesi Meltem Demirörs’ün özellikle Libra’nın neden farklı olduğu ve gerçekte nasıl işlediğine değinmesi oldu. CNBC’nin önceki röportajından ​​birinde Bitcoin’i “durdurulamaz bir güç” olarak gören iki ya da üç kongre üyesinden destek almıştı.

Lİtecoin’in %19 oranında artması ile ilgili hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Ethereumworldnews

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın