Lenovo İle IBM Hangi Konuda Anlaşma Sağladı ?

IBM, bu hafta, 200’den fazla ülkede saha servis çözümleri sunan Lenovo’nun Veri Merkezi Grubu‘nun müşteri hizmetleri departmanını destekleyeceğini açıklamıştır. . Bu çözümler, basın açıklamasına göre blockchain ve bilişimsel teknolojisi alt yapısı kullanacaktır.

IBM’in yaptığı araştırmada, yılda 1 trilyon doların üzerinde müşteri hizmetiyle ilgili 265 milyar dolar çağrı hizmetine harcandığını tahmin edilmektedir. Bu çağrıların yarısı sorunları düzelmedi ve müşteri hizmetleri maliyetinde girişimci, yılda 75 milyar doların üzerinde ve 2016’dan bu yana % 20’nin üzerine çıktı.

Lenovo ile yapılan bu yeni işbirliği ile bu sorunun çözümlenmesi hedeflenmektedir. Müşteriler Lenovo temsilcilerine bağlandığında, IBM’in Teknik Destek Sanal Asistanı konuşmayı kişiselleştirmek için doğal dil yeteneklerini ve içeriğe dayalı algılamayı kullanacaktır. Kritik müşteri bilgilerine daha hızlı bir şekilde erişerek  ve proaktif müşteri desteği sağlayan hizmet sorunları hakkında hedeflenen sorular soracak ve tavsiyelerde bulunacaktır

İLGİLİ HABER:  SEC, CFTC ve FinCEN, kripto endüstrisi katılımcıları için ortak bir bildiri yayınladı

Yorum Yok

Cevap bırakın