Ledger Nano X'in Diğerlerinden Farkı Nedir ? | KoinTimes

Ledger Nano X’in Diğerlerinden Farkı Nedir ?

Kripto para  donanım cüzdan firması olan Ledger, bugün 7 Ocak’ta yeni bir Bluetooth tabanlı cüzdan tanıttı.

Ledger Nano X adı verilen cüzdan Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019 konferansında gösterildi. Aynı zamanda, firma mobil uygulamasının 28 Ocak’ta kullanıma açılacağını ve kullanıcıların işlemlerini yönetmelerine ve bakiyelerini mobil bir cihazdan kontrol etmelerine izin verdiğini duyurdu.

Ledger Nano X’in Diğerlerinden Farkı Nedir ?

 Nano X 100 kripto parayı saklama kapasitesine sahip olacak. Kasım ayının sonunda Ledger Nano S, altcoin Monero’yu (XMR) desteklemeye başlamıştı .

Ekim ayında, büyük teknoloji şirketi Sony, IC akıllı teknolojiyi kullanan temassız bir kripto donanım cüzdanı oluşturduğunu duyurdu . Ürünün piyasaya çıkış tarihi henüz bilinmemekle birlikte, Sony cihazın özel bilgileri blok zincirinde saklamanın yanı sıra kripto kaynaklarını yönetmenin de özel anahtarlarını yönetebileceğini belirtti.

Yaz boyunca, Ledger , 2017’de 1 milyondan fazla cüzdan sattıklarını ve Samsung , Google’ın girişim kolu GV ve Siemens gibi daha büyük teknoloji yatırımcılarının ilgisini çektiğini bildirdi . Şirket ayrıca Ekim sonunda bir Hong Kong ofisi açtı .

Aralık ayında, bir araştırma ekibi gösterdi iddia edilen onları cüzdan üzerinde herhangi firmware yüklemek izin onlar Ledger’ın donanım bulundu açıklarını bildirdi. Gösteri yanıt olarak, Ledger yayınlanan açıklarını kritik olmadığını bir bildiri ve hack yöntemleri göstericiler tarafından öne sürülen kullanışsız idi.

Comments (No)

Leave a Reply