Kuzey Amerika’nın En Büyük Bitcoin Madenciliği Kaliforniya’da Kuruluyor

Kuzey Amerika’nın En Büyük Madenciliği Kaliforniya’da Kuruluyor

Plouton Minin adlı Kaliforniya merkezli olan madencilik şirketinin düzenlediği basın toplantısıyla Kuzey Amerika’nın en büyük güneş enerji sistemli bitcoin madenciliği çiftliğini kuracağını duyurması, bölgede dijital para birimiyle ilgilenenlerde heyecan yarattı.

Kurulacak çiftlikte konumlandırılacak güneş enerji panellerinin 10 ile 13 megawatt enerji üretmesi planlanırken, panellerin 49 dönümlük bir alanı kapsayacağı bildirildi.

Kuzey Amerika'nın En Büyük Bitcoin Madenciliği Kaliforniya’da Kuruluyor

Kuzey Amerika’nın En Büyük Bitcoin Madenciliği Kaliforniya’da Kuruluyor

Bitcoin Madenciliği İçin Düşük Maliyet Yüksek Verimlilik

Bilindiği üzere bilgisayarlar üzerinden yapılan BTC madenciliği, yüksek elektrik enerjisi harcaması nedeniyle maliyetlerin biraz daha yüksek olduğu bir sektör. Plouton bu maliyetleri en asgari seviyeye indirmek için büyük bir adım atarak, güneş enerji sistemleriyle enerji ihtiyacının karşılanması için, bölgenin en büyük madencilik tesisini kurmak için kolları sıvadı.

Bunun yanı sıra şirket, yerel kamu hizmeti veren kuruluşlarla da çeşitli anlaşmalar yaparak hem kamu yararına farklı hizmetler vermeyi, hem de kuracağı Bitcoin madenciliği maliyetini daha da alt seviyelere çekmeyi planlıyor. Daha önce benzer tesisler dünyanın farklı bölgelerinde kurulmuş olsa da, şirketin kuracağı bu tesisin çok daha geniş kapsamlı olacağı ve dünya çapında örnek tesisler arasında gösterileceği bildiriliyor.

Şirketin Operasyon sorumlusu olan Ramak J. Seding, kısa sürede maliyetlerimizi azaltarak daha verimli bir çalışmayla, Amerika genelinde yeni tesisler kuracağız diyerek, bundan sonraki yol haritaları hakkında da ipucu vermiş oldu. Şirketin tam kapasite çalıştığında bu tesisten tam olarak ne kadar verimlilik elde edeceği de, ayrıca merak edilenler arasında yer alıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Artık Litecoin 1 Milyondan Fazla Otel ve Havayolu Firması Tarafından Kullanılıyor başlıklı makalemizde Litecoin, Litecoin havayolu firmaları ile anlaşma imzalıyor ve Litecoin otellerle anlaşma imzalıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın