Kuveyt Ulusal Bankası Havale Hizmetinde Ripple’dan Yararlanacak

Kuveyt Ulusal Bankası (NBK), daha hızlı sınır ötesi para transferleri arayan Ripple’nin blok zincir bazlı ödeme ağına katıldı.

Banka Perşembe günü yaptığı açıklamada , Ripple teknolojisini kullanarak “acil” blok zinciri bazlı ödemelere olanak sağlayan NBK Direct Remit adlı yeni bir havale hizmeti başlattığını duyurdu .

Banka, yaptığı açıklamada, hizmetin sadece Ürdün’e havale koridoruyla başlatıldığını, ancak yakın gelecekte daha fazla ülkeye genişlemesi beklendiğini belirtti. NBK’nın Çin, Cenevre, Londra, Paris, New York ve Singapur’da ve bölgesel olarak Lübnan, Ürdün, Mısır, Bahreyn, Suudi Arabistan, Irak, Türkiye ve BAE’de varlığı bulunmaktadır.

NBK bir şarj edilirken ücreti fonları yerel şubesine gönderilir eğer Ürdün transferleri için işlem başına 1 Kuveytli dinar ($ 3,29) ait. Diğer bankaları kullanan müşteriler için işlem başına 5 KWD (16,47 $) olacaktır. İşlemler için varsayılan sınır 2.000 KWD’de (6.586 $) sınırlandırılmıştır.

Ripple’daki müşteri başarısının SVP’si olan Marcus Treacher, firmasının NBK müşterileri adına blok zinciri ağı üzerinden canlı ödemeleri yapmaya başladığını söyledi.

NBK, blok zinciri bazlı ödeme hizmetleri için Ripple ile ortaklık yapmak için dünya çapında artan sayıda finansal kuruluşa katılıyor. Son zamanlarda, Malezya bankacılığı grubu CIMB , Güney Kore’nin Kripto Borsası Coinone , ABD bankacılığı devi PNC , Birleşik Arap Emirlikleri Borsası havale firması arasında yer alıyor.

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status