Kuveyt Bitcoin’e Soğuk Bakıyor

Arap Times gazetesine göre, bakanlığın kaynakları, son fiyat artışı sonrasında Kuveyt Merkez Bankasının finansal kurumlara, bankalara ve bağlı şirketlere kripto para ticareti yapmasına izin vermediğini açıkladı.

Bununla birlikte, kaynaklar, ne gizlilik bilgisini tanımadıklarından, ne Maliye Bakanlığı ne de merkez bankası ticareti bir bütün olarak düzenleyemediğini de ekledi. Kaynaklardan edinilen bilgiye göre, kripto para ticareti yetkililerin “kontrol dışı” olduğu belirtildi.

Merkez bankası  tarafından desteklenmeyen bir  para cezası ile Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’ndan tüketicileri dijital para birimlerinin riskleri hakkında bilgilendirmek için tedbirler almasını istedi .

Arap Times, 16 Aralık’ta, son fiyat artışı sonrasında Kuveyt vatandaşlarının ticaret öncesi fiyatların “ön planda” olduğunu bildirdi. Savcılığın kaynakları, “elektronik programlar” yasaları kapsamında olduğu gibi, Kuveytli yasanın çevrimiçi ticareti yasaklamayacağını belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası Orta Doğu’nun başka yerlerinde bu yılın şubat ayında ülkede yasağın yasak olmadığını söyledi.

Açıklamada, 1 Ocak’ta elektronik para sisteminin (ve tüm işlemlerin) yasaklandığı ” belirtilen elektronik ödeme sisteminin piyasaya sürülmesini takip ettiği açıklandı.

kaynak:Arap Times

 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de Hedef Büyüdü,400 Bin Dolar başlıklı makalemizde altcoin haber, ARZ VE TALEP ve bitcoin analiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply

Kariyer