Kripto Para Haberleri

Kripto Piyasalarında Düşüş Neden Kaynaklanıyor, Düşüş Sürecek mi?

Pazar günü büyük kayıpların yaşandığı piyasa, dün biraz toparlanma gösterse de bugün sabah erken saatlerde tekrar düşüş trendine girdi.

] }

Kripto piyasaları Pazar günü başlayan genel düşüş trendinden henüz çıkabilmiş değiller. Özellikle Pazar günü büyük kayıpların yaşandığı piyasa, dün biraz toparlanma gösterse de bugün sabah erken saatlerde tekrar düşüş trendine girdi. Yatırımcılar için de kripto birimlerinde neden bu düşüşün olduğu merak edilmeye başlandı. Başta BTC olmak üzere kripto birimlerinde yaşanan düşüşün ise farklı nedenleri bulunuyor. Öncelikle bu konuda yatırımcıların bilmeleri gereken her sektörde olduğu gibi kripto sektöründe de yükselişlerin ve düşüşlerin olduğudur. Son aylarda genel bir yükseliş grafiğinde olan kripto birimlerin böyle uzun süreli bir düzeltmeye girmiş olması da normal olarak karşılanması gerekiyor.

BTC Fiyatlarında Düşüş Sebepleri

Temel olarak BTC fiyatlarında düşüş nedenleri olarak farklı etmenler öne çıkıyor. Henüz doğruluğu teyit edilemeyen ve hafta sonu sosyal medya üzerinden yayılan ABD’nin bazı kripto firmalarına yönelik soruşturma başlatacağı haberi pek çok yatırımcının endişelenmesine neden oldu ve bu durum da ellerindeki birimlerin satılmasına, fiyatların da düşmesine neden oldu. Bunun yanında Çin’de BTC madenciliği yapılan bölgedeki teknik sorunlar yüzünden elektriğin kesilmesi madencilik işlemlerinin de bir süredir yapılmamasına neden oldu. Bu enerji sorunu yüzünden BTC madenciliğinde tek bir günde yüzde 40 oranında kayıp yaşandı. Bu etmenler şimdilik kripto piyasalarında yaşanan genel düşüşü işaret ediyorlar. Bazı yorumcular için ise kripto paralar daha önemli bir hamle için güç topluyorlar ve düzeltme sonrasında yükselme grafiklerine devam edebilecekler.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu