Kripto Pazarı Sakinken Ethereum Güçlü Görünüyor

Geçtiğimiz iki üç ay içerisinde Ethereum ‘u (ETH) izleyen herkes muhtemelen sıkıldı, çünkü görüntü o zamandan bu zamana neredeyse hiç değişmedi. ETH, BTC karşısında büyük bir kapitülizasyondan sonra sürekli fiyat kaybediyor. Ama şimdi, nihayet, belki de son zamanlarda gördüğümüz aşırı satış koşullarına bir cevap olarak, bir miktar güç artırma belirtileri görüyoruz. Bu işaretlerin kalıcılığını ise zaman gösterecek.

3 günlük ETH / BTC çizelgesinden başlayarak – oldukça yüksek bir zaman aralığı (HTF) çizelgesi – her şeyden önce RSI göstergesinde açık bir boğa sapması görüyoruz. Bu, bir süredir bir boğuşma gördüğümüz HTF çizelgesinde ilk defa oluyor ve bir dibin sonunda Ethereum için olabileceği teorisini destekler.

Kripto Pazarı Sakinken Ethereum Güçlü Görünüyor

Kripto Pazarı Sakinken Ethereum Güçlü Görünüyor

Geçtiğimiz haftaki işlemlerde histogramın keskin bir şekilde yükseldiğini ve MACD’nin (resimde görünmeyen) gerçekten yükselişe geçtiğini – grafiğin olumlu yönünden çok uzak ve bir düşüş trendi içinde olmasına rağmen hala alım sinyali göstermekte.

9 üstel hareketli ortalama, bu zaman dilimindeki fiyatı Haziran ayından bu yana kapatmadığı için bu tablodaki ilk temizleyici nokta gibi görünüyor.  12 saate yakınlaştırarak 55 EMA’da bir üst tarafın ayarlandığını görebiliriz. MACD birkaç gün önce bu zaman dilimi üzerinde sıçrama sinyalini verdi ve histogramı olumlu bölgelere itti. Histogram üste doğru gitti ve şimdi geriye doğru eğiliyor ve dip seviyesinin ne kadar dik olduğunu görmek ilginç olacak.

Kripto Pazarı Sakinken Ethereum Güçlü Görünüyor

Kripto Pazarı Sakinken Ethereum Güçlü Görünüyor

9 ve 21 EMA  etrafında destek aramalıyız, sanki orada fiyat tutarsa, Ethereum için ikinci bir ayağı görebiliriz – ve bu ikinci dalganın birinciden daha güçlü olması muhtemeldir. İzlemek için ayrıca RSI’ın burada destek bulduğu yer, ideal olarak 50’nin üzerinde.

Bu fiyat Amerikan dolarına nasıl çevrildi? Hemen hemen aynı şekilde. Fiyat, RSI’daki bir boğa sapmasından sonra yükseldi ve burada hem daha yüksek hem de düşük seviyeler görüyoruz – ve RSI trendinin düşüşe devam edip etmeyeceğini görmek için bekliyoruz.

Kaynak: Cryptoglobe

İLGİLİ:  Ethereum Teknik Analizi

Yorum Yok

Cevap bırakın